Ocena kierowcy - Volvo S40 II

Silnik 2.0 D 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo S40 II 2.0 D 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczył mnie silnik, bardzo dynamiczny, do dziś lubię wdepnąć na czwórce:)
Układ elektryczny : Małe spięcia powodujące problemy z odpalaniem w zimie.
Samochód na każdą okazje. Co tu dużo mówić, auto wyróżniające się zarówno stylistyką jak i ekonomiką oraz niezawodnością.
Silnik doskonały, nic nie cieknie, nie przegrzewa się, auto mam od nowości od 2006 roku i absolutnie żadnych napraw. Nigdy nic się nie działo z silnikiem. Dynamiczny, oszczędny, po prostu cud.
Skrzynia bardzo płynna, nic się nie zacina, nie zgrzyta, wsteczny wchodzi płynnie, sprzęgło się nie pali w korkach, ani przy dynamicznym starcie.
Któryś z opiniujących stwierdził, że nie jest to auto stworzone do szybkiej jazdy na zakrętach - bzdura! Auto trzyma się drogi kapitalnie, ma świetne rozłożenie masy, podwozie jest przecież od Forda Focusa, który ma kapitalne własności jezdne. S40 jest dużo szybszy w zakrętach niż moje poprzednie BMW.
Widoczność jest bez zarzutu, widać wszsytko zarówno przez szyby jak i w lusterkach uwzględniających martwy punkt.
Samochodem dużo jeżdżę w pracy, ale również spisuje się na wakacyjne wypady, jest wygodny i ma duży bagażnik, na pół składana kanapa z tyłu pozwala na 3-4 osobowy wypad na ryby z pełnym wędkarskim ekwipunkiem.
Klimatyzacja i wentylacja jest w porządku, poza tym, że zapycha się nie raz dmuchawa od np igieł.
Miejsca z przodu jest bardzo dużo, wygodnie, podłokietniki, fotele ustawia się w kilku opcjach: przód, tył, góra/dół i nachylenie.
W zależności od opon, ale generalnie jest cichy, ma za to świetne audio - 4 solidne głośniki nadające się do muzyki od techno, przez rocka do klasyki. Więc nawet na zimówkach przy dużych prędkościach audio spełnia swoje zadanie.
Ekonomia jazdy jest kapitalna, żaden samochód w tej klasie się z Volvo nie może równać. Owszem, części drogie jak w każdym aucie tego typu, ale powiedzmy szczerze: to auto jest dla zadbanych, dla tych, którzy nie katują samochodu na każdych światłach. Mój ma przebieg 164 tys i jedyna naprawa, którą zrobiłem była wymiana łożyska w przednim, prawym kole, bo wjechałem w dziurę, ale i tak jeździłem na uszkodzonym 20 tys i nic się nie działo.
Nowy egzemplarz kupiłem za 92 tys zł w 2006 roku, dziś taki zadbany egzemplarz możemy dostać za niecałe 30tys zł - auto warte swojej ceny, polecam każdemu, kto chce mieć auto do codziennej jazdy a nie dla szpanu.
Wszystko działa bez zarzutu, zdarzały się znajomym problemy z elektryką, lecz u mnie działa wszystko bez zarzutu.
Żadnych poważnych usterek nie było, nawet przy mrozach -30 ani przy upałach 40 stopniowych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 136KM 100kW [l/100km]

Volvo S40 II