Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Danielson, 12 lat temu
Silnik 2.0 i T 180KM 132kW
Rok produkcji 2006
Volvo S60 I 2.0 i T 180KM 132kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Zyleta...
Solidne, wygodne i bezpieczne auto dla ludzi, ktorzy poklocili sie z niemiecka motoryzacja ;) NIE NADAJE SIE DLA DUZEJ RODZINY ze wzgledu na skromna ilosc miejsca na tylnej kanapie i w bagazniku (bodajze 425L). W wersji benzynowej tylko dla ludzi, ktorzy potrafia przymknac jedno oko na spalanie. Dla bylych wlascicieli samochodow z silnikami diesla, pierwsza wizyta na stacji benzynowej moze zakonczyc sie stanem podzawalowym ;)To auto po prostu nie pali mniej niz 8.5L i trzeba sie z tym pogodzic.
Wreszcie powrot do benzyny :)Co prawda spodziewalem sie wiecej po mocy 180KM ale na trasie nie ma problemow z wyprzedzaniem - bardzo elastyczny. Do tego cichy i kulturalny przy normalnej jezdzie a gdy trzeba potrafi ladnie zamruczec. Turbo - dziura praktycznie nieodczuwalna.
Biegi wchodza lekko a skok lewarka jest odpowiedni. Na trasie bardzo brakuje 6 biegu. Zestopniowanie w normie.
Przy fabrycznych 17\" felgach i oponach 235/45 nieco twardo ale za to w 100% bezpiecznie. Nie plywa przy wiekszych predkosciach jak poprzedni peugeot ale uklad kierowniczy moglby dawac nieco wiecej \'czucia\'. Wspomaganie zbyt pomaga i nie wiadomo w sumie po czym sie jedzie :) W zakretach idzie jak po szynach. Problemy z racji opon tylko w koleinach.
Wczesniej jezdzilem sedanem wiec i teraz nie mam problemu. Tym co narzekaja: kiedys w duzych sedanach nie bylo czujnikow parkowania i jakos sie parkowalo...
Tu naprawde nie ma sie do czgo przyczepic... chociaz nie... polak zawsze cos znajdzie ;) dla mnie nieporozumieniem jest uchwyt na kubek umieszczony wyzej radia (ale w sumie sa jeszcze dwa inne uchwyty wiec mozna go po prostu nie uzywac. Pelna elektryka (wszystkie szyby i lusterka), skladane lusterka ulatwiaja parkowanie w miescie, fotochromatyczne lusterka dla nocnych markow, fajna sprawa ze spryskiwaczami reflektorow (przydaja sie w zimie). Konsola centralna zaprojektowana bez szalenstw ale moze wlasnie dzieki temu wszystko jest tam gdzie powinno. Jest estetyczna i na zywo wyglada duzo lepiej niz na zdjeciach. Genialne fotele z pelna regulacja
Grzeje juz po 5 min od odpalenia, klima chlodzi jak trzeba. Przednia szyba odparowuje w ciagu 10s. Fajna sprawa z nawiewami w slupkach dla pasazerow tylnej kanapy.
Najwiekszy mankament S60-tki. Jak na tak duze auto miejsca jest zdecydowanie za malo - szczegolnie z tylu. Z przodu jest OK - deska co prawda bardzo otacza ale lubie bys \'otulony\' za kierownica i miec wszystko pod reka. Fotele przednie komfortem, trzymaniem i podparciem deklasuja cala konkurencje.
Jest dobrze. Silnika praktycznie nie slychac jedynie szum powietrza i opon.
Wiedzialem co kupuje i spalanie w miescie na poziomie 11 - 12L na 100km mnie nie przeraza. Denerwuja mnie komentarze ludzi, ktorzy placza, ze na trasie auto bierze 9L/100km... trzeba bylo brac diesla i zaoszczedzone na paliwie pieniadze przeznaczac na wymiane wtryskow, kol dwumasowych, intercoolerow i innych EGR\'ow czy filtrow :P Ceny przegladow na poziomie innych aut tej klasy.
Nie ma auta idealnego. W kazdym cos nas bedzie w mniejszym lub wiekszym stopniu irytowac. Z racji, ze to benzyna udalo mi sie wyrwac auto z ksiazka serwisowa i od pierwszego wlasciciela za rozsadne pieniadze. Nie wydaje mi sie, zeby auto stracilo na wartosci duzo wiecej niz AUDI czy VW
przejechalem dopiero 20.000km (w trzy tygodnie) wiec sie nie wypowiadam. Daje 4 na zapas :)
patrz wyzej...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i T 180KM 132kW [l/100km]