Ocena kierowcy - Volvo S60 I

jajco, 14 lat temu
Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Volvo S60 I 2.4 D5 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : D5 jest po prostu najlepszy w swojej klasie :) A propos następnego punktu nie kupiłbym go drugi raz bo już go mam a życie krótkie a aut wiele i teraz poluję na XC90
bardzo udany zakup zapomniałem że prócz dolewania paliwa i regularnych przeglądów trzeba coś robić w samochodzie - genialne fotele i ergonomia
ten silnik nie dość że pali tyle co kot napłakał to kultura pracy przypomina V6 benzynowe a nie Diesla - tylko po obrotomierzu utwierdzam się że to diesel :)
manual jest \"męski\" mi to odpowiada ale żona widzę że walczy czasem z lewarkiem :)
205 opony nie spisują się doskonale na ciasnym rondzie potrafi zamyszkować w przyszłym roku zmienię na 215 i powinno być już doskonale
średnio do tyłu reszta ok
wszystko w jak najlepszym porządku obsługa tempomatu czy telefonu intuicyjna reszta też bez zarzutu
genialne :) - webasto + klimatyzacja która schaładza wnętrze w niesamowitym czasie :)
z przodu doskonale - z tyłu tragedia miejsca jak na dwóch niewyrośniętych Chińczykow
silnik jest cichy jak myszka za to nadkola (a w nich oponki) dają czadu + uszczelki drzwi które po wymianie zaczynają się odzywać już po 6 miesiącach
bije na łeb samochody w podobnej pojemności pod względem spalania :)
kupiłem od znajomego pewniaka za 41000 w początku 2008r - salon Polska z pełną dokumentacją nie bity itd dlatego może nie mam z nim żadnych problemów
u mnie przez prawie dwa lata - jeden sworzeń, malutka uszczelka w układzie wspomagania i tyle
nic choć zaczyna mi się odzywać koło dwumasowe przy zimnym silniku na luzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]

6,2