Ocena kierowcy - Volvo S60 I

erder, 14 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2006
Volvo S60 I 2.4 D5 185KM 136kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest rewelacyjny !!!!! moze smialo konkorowac z v6 tdi czu bmw 525d a praca 5 cylidrowki ogromnie przypadla mi do gustu musicie sie przejechac z silnikem 5 cylidrowym czy to w benzynie czy dieslu
Karoseria : Jakosc montazu jest w tych latach slaba jak na volvo odklejajaca sie podsufitka ( nie spada na glowe bez obaw ale srodkowe laczenie jest na tasme przylepna mam odklejona i trosze sie opuscila podsufitka nic to nie przeszkadza ale fakt jest lipny
Ogolnie jest OK. Auto pomimo slabej jakosci montazu w tych latach ,malej ilosci miejsca z tylu, malego bagaznika jest przyjemne w jedzie dobze sie prowadzi i daje radosc z jazdy posiadam auto 8 miesiecy i wysiadam zniego za kazdym razem zadowolony i oto chodzi chyba:)
Wspanialy silnik Diesla 5 cylindrow zapewnia wspaniala kulture pracy z fajnym sportowym pomrukiem przy wciscieciu mocniej gazu, w srodku praktycznie nie do odroznienia ze jedziemy dieselem, na zewnatrz tez bardzo cicho i to nawet na zimnym silniku trzeba sie wsluchiwac zeby stwierdzic ze to diesel ,silnik jest rewelacyjny pod wzgledem osiagow,kultury pracy,ekonomicznosci,BRAWO!!!!!
Bardzo precyzyjnie wchodza biegi wystarczy nacelowac bieg i lekko pchnac i bieg praktycznie sam whodzi, skrzynia biegow bez zastrzezen
Zawieszenie dobze zestrojone ale ciut twarde chodziaz moze u mnie jest takie odczucie mam odmiane sport pewnie mam twarsze zawieszenie lub przez kola mam 225/45/17 ,ale ludzie lubiacycy sportowa jazde bede zadowoleni.Wchodzilem w rondo pare razy z duza szybkosca tz. az do ingerencji ESP samochod bardzo przewidywalnie sie prowadzi i pewnie mimo przedniego napenu i ciezkiego silnika z przodu (mam tez dobre opony michelin sport SP2)
Do przodu niezle ,do tylu gozej nie mam czujnikow parkowania szkoda musze zamontowac sobie sa niezbedne, bo do tylu kiepska widocznosc
Ergonomia na najwyszym poziomie nie ma zaduzo zbednych przyciskow tylko to co niezbedne poukladnane logicznie. Deska rozdzielcza jest zwrocona w strone kierowcy w nowym v70,s80 tego nie ma szkoda
bardzo dobze bez zastrzezen,kratki wentylacyjne sa tez w tylnych slupkach dobry pomysl
tu jest nawiekszy mankament s60-tki z przodu moze byc mozna nawet wyprostowac gleboko nogi, z tylu ciasno malo miejsca na nogi , bagaznik 400l nie zadobze
nie ma sie czego czepic nawet przy predkosciach 230km/h jest dobze
codzienie dojezdzam do pracy 45km w jedno strone trasa troche miasto, bez oszczedzania czeste wyprzedzanie trymam sie na poziomnie 6.5-6.7 jesli jezdze spokojnie 6.0-6.3 to jest rewelacja przy pojemnosci 2.4 5 cylindrach i 185 koni mocy
Drogi samochod w zakupie ale trzyma wartosc drogi czesci orginalen ale narazie nic sie nie psuje , droga obsluga serviceowa

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]

6,3