Ocena kierowcy - Volvo S60 I

barbapapa, 13 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2006
Volvo S60 I 2.4 D5 185KM 136kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Świetny, elastyczny silnik, dobre własności jezdne, wygodne fotele. Auto wygodne, klasowe, warte kupna... przez singla lub managera. Na rodzinne sie nie nadaje.
Świetny samochód, doskonale się prezentujący, leczący kompleksy wieku średniego. Niestety- kilka drobnych, ale irytujących problemów (mało miejsca z tyłu, niepakowny bagażnik, koszmarny promień skrętu). Z tego powodu następcą będzie raczej XC60/V70
Miło mruczy, bezproblemowo zapala w największe mrozy. Dobre przyspieszenie. Warunek- 185KM. Jeździłem także wersją 136KM- istny dramat
Wyłącznie skrzynia 6-biegowa!
PROMIEŃ SKRĘTUuuuuuu! Może jakoś dotrze do Szwedów, że limuzyna to nie Star!
Z przodu widoczność ok. Z tyłu- czujniki obowiązkowo!
Wszystko na swoim miejscu, obsługa totalnie intuicyjna. Gdyby tylko trochę większe kieszenie w drzwiach...
Świetna klima, dobre ogrzewanie. Niestety nieco wtopiłem- nie przypuszczałem, ze w wersji momentum mogą dać lusterka bez ogrzewania. Późna jesień na terenach wilgotnych, podmokłych jest wtedy lekkim problemem
Dla singla- piątka Dla \"posiadacza\" chociażby jednego dziecka- duże problemy. Generalnie- wielka limuzyna z niewielką przestrzenią z tyłu. Bagażnik- dramat. Niby dużo miejsca, ale strasznie niski i- ze wzgledu na układ świateł- mało pakowny. Gdy urodziło mi się dziecko- ostro sie natrudziłem, aby wybrać wózek mieszczący sie w bagażniku.
Cichutko, przyjemnie
Spalanie (jak na silnik 185KM)- świetne. Przy \"spokojnej\" jeździe (130-140/godz.)- jakieś 6,5-7litrów. W mieście- zależy od korków- nic się tu nie wymyśli. Ceny przeglądów w ASO- z kosmosu- szczególnie, że drastycznie różnią się miedzy sobą w różnych miastach. Ceny napraw- nie wiem (i mam nadzieję, że się nie dowiem)
Dobry samochód, wart swojej ceny
Bez problemów
Jak powyżej