Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan

Marcin N., 3 lata temu
Silnik 2.5 T5 254KM 187kW
Rok produkcji 2012
Volvo S60 II Sedan 2.5 T5 254KM 187kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Dokładnie to posiadam model 2013 ale ogólnie jestem zadowolony z tego auta, silnik mega 5 cylindrów robi robotę, brzmienie również super, skrzynia wydaje mi się być trochę ospała ale można przerzucić na sporta i wtedy już idzie o niebo lepiej, mój pierwszy automat także wrażenia pozytywne jak najbardziej - dbac tylko o wymianę oleju w skrzyni i silniku i posłuży długo, dużo miejsca z przodu i z tylu (podsufitka na głowę z tylu jest wklęsła wiec elegancko). Ogólnie pozytyw, polecam!
Silnik fajnie brzmi, jest zrywny, ogólnie fajnie się jeździ, na światłach jak depniesz zostawiasz wszystkich w tyle ale jeżeli chodzi o żwawe przyspieszanie to mega pozytyw
Mój pierwszy automat więc się nie wypowiem za bardzo względem innych skrzyń, ta mi odpowiada i jest OK choć mogłaby czasem przerzucać niego szybciej ale poza tym jest naprawdę okej
Wcześniej jeździłem Hondami, Honda według mnie bardziej sztywna i pewniejsza w prowadzeniu ale volvo też nie jest zle, mam model z USA a tam drogi są jakie są więc pewnie dlatego jest miękkie zawieszenie, sprężyny itp ale idzie się do tego przyzwyczaić
Plus na karoserie, zero rdzy, ładnie wyglada, na plus
Widoczność ok
Przód dużo miejsca, mam 184 cm wzrostu, tył również spoko dzięki podsufitowych na głowę specjalnej dla większych osób
Wyciszenie ok, jak ktoś słucha radia to im większe prędkość tym radio samo się pogłaśnia :)
Jak to volvo, części nie są tanie ale też nie są drogie - ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to warto
Uważam to za dobry zakup, auto ma charakter sportowy, ma dwa dyfuzory z tylu więc nutka sportowego auta jak najbardziej obecna, volvo ma bardzo grube blachy, drzwi itp, w hondzie pamietam blacha była chuda, w volvo jest gruba ze 2/3 razy. Jakość i komfort podróżowania względem ceny jak najbardziej opłacalny
Użytkuje to auto rok, nic się do tej pory poważnego nie wydarzyło (odpukać niech się nie wydarzy). Jedyna rzecz, która mnie mocno zaskoczyła to podczas podróży do Zakopanego - dziurawa/pękła membrana odmy 60 zł - wyglądem przypomina wieczko od słoika (tak, można wymieniać membranę a nie cała odme!!), silnik mi wariowal, piszczał, dostawał lewe powietrze ale kto by pomyślał ze taka pierdola i tyle kłopotu haha :) po wymianie oczywiście wszystko tak jak powinno być, poza tym wszystko w porządku. Polecam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 T5 254KM 187kW [l/100km]

12,0