Ocena kierowcy - Volvo S70

tommmi@op.pl, 13 lat temu
Silnik 2.3 Turbo 250KM 184kW
Rok produkcji 1998
Volvo S70 2.3 Turbo 250KM 184kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Ten silnik to najlepszy jaki miałem, jest bardzo elastyczny, ma ładny dzwiek, a turbo sprawia że natychmiastowo rwie do przodu przy tym jest w miare oszczedny spala średnio 13-14 Lpg w trasie.
Mam manuala i niemam zastrzeżeń chociaż przydał by się 6 bieg do ekonomicznej jazdy. Na 4 można sie rozpędzić do 190km/h 5 to 250km/h ale można jechać na niej na emeryta i 60km/h
Auto doskonale sie prowadzi po zakrętach wersja T5 ma twardsze zawieszenie niz inne s70 na nasze drogi aż zatwarde czuć każdy dołek czy nawet łate na asfalcie co niestety jest słyszalne w kabinie i pogarsza komfort jazdy.Wykorzystując pełną moc można dostać poślizgu nawet na trzecim biegu gdy jest mokro ale dużo zalezy od opon.
do tyłu średnio narazie zderzaki całe wiec nie ma tragedii
Najbardziej wkurza mnie brak możliwości zamkniecia okien z pilota czy nawet kluczyka trzeba miec włączony zapłon żeby otworzyć czy zamknąc okna. reszta bez zastrzeżeń, łatwa w obsłudze
Tu wielki plus klimatronik świetnie działa a w zime tez jest cieplutko w aucie.
jest dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu
Tu najwiekszy minus dla auta niestety z tego względu że dość głośno słychać odgłosy spod kół samochodu na wszelakich nierównościach, Szum wiatru nie jest tak uciązliwy jak w Audi ale jest głośniej niż w BMW 7 Dużo daje wyciszenie dodatkowo podłogi i bagażnika teraz do 130 jest cisza pózniej słysze szum z okien co do silnika to słychać go na wyższych obrotach kiedy pracuje Turbo, ja wole słuchać go z zewnątrz jest zdecydowanie fajniejszy
Mysle że jak na 250KM i 1500kg wagi spalanie 10l Pb i około 13 Lpg jest dobrym wynikiem. Ceny częsci to różnie niektóre poprostu są kosmiczne elektroniczna przepustnica 2500zł używany wiatrak dmuchawy 300zł łozyska czy amory to podobne kwoty naszczęscie auto jest mało awaryjne i wytrzymuje duże przebiegi. Np amory mam jeszcze orginalne i mają 270 tys km po Polsce i są sprawne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Turbo 250KM 184kW [l/100km]

13,0