Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi Facelifting

Rok produkcji 2015
Volvo XC70 II Kombi Facelifting 2.4 D4 181KM 133kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie
Inne : musze cos napisac bo nie chce sie dodac opinia
Po prawie roku użytkowania jestem przeszczęśliwy z zakupu. Wydatek był wielki i kredyt się będzie spłacał jeszcze przez 4 lata, ale warto - auto super: zwinne, bezawaryjne, praktycznie zaprojektowane, z genialnym zawieszeniem i silnikiem. Żeby tylko mniej palił... ale cóż, takie gabaryty
Bez problemu, system START wie jak długo grzać świece zanim rozrusznik zacznie kręcić. Silnik mocny, cichy i dynamiczny. Bez uwag.
Bardzo fajny automat do AWD. Działa jak należy, dosyć płynnie zmienia biegi. NIe jest to wprawdzie supernowoczesna wielosprzęgłowa skrzynia, ale za to sprawdzona i wytrzymała konstrukcja.
Super AWD załącza się gdy trzeba, na przykład gdy włączam się do ruchu na mokrej szosie bez problemów przyspiesza. Wyższe zawieszenie jest idealne na nasze warunki samochód nie jest za miękki, dobrze trzyma się zakrętów przy czym nie stara się wygnieść żołądka na nierównościach. Zrobiłem tylko 14000 km, ale nie psuje sie nic, a do domu dojerzam 1 km po gruntowej dziurawej sciezce.
Wszystko doskonale widac, nic nie zaslania, a lusterka boczne wieksze niz u konkurencji poprawiaja bezpieczenstwo jazdy - niestety wiekszy opor wieksze spalanie. Super jest elektryczne podgrzewanie przedniej szyby, zima bez skrobania byla cudowna.
Wszystko dobrze, choc irytuje mnie gdy ide zatankowac samochod i przy dystrybutorze zauważam, że nie otworzyłem wlewu z pozycji fotela kierowcy. Mogliby jakoś to lepiej rozwiązać, przyciskiem na pilocie, albo na klapce od wlewu. Nie do końca pasuje mi też system nawigacji i radia - taki jakiś oporny i powolny, może wgrają mi lepsze oprogramowanie na przeglądzie.
Jestem zaskoczony jak szybko samochód grzeje się zimą i jak szybko chłodzi się latem. Idealne są podgrzewane skórzane fotele, po 3 minutach plecy miło podgrzane.
Bardzo duzo miejsca dla wszystkich. TO jest duze i wygodne auto. Pracuje w Hiszpanii i juz 2 razy zrobilem trase w te i z powrotem wygodnie i w 4 osoby. Bagaznik wystarcza na zapakowanie duzej rodziny na dlugi wyjazd. Nie jezdzilem nigdy bardziej praktycznie zaprojektowanym kombi.
Mozna rozpedzic sie do 200 km/h i nikt nie zauwaza, jest troszke wiecej szumu - sam sie zdziwilem raz jak chcialem jechac 140 po autostradzie a tu nagle predkosciomierz przeskoczyl na 2 z przodu. Najcichsze auto jakim mialem przyjemnosc jezdzic. Mozna gadac szeptem ponizej 130 na godzine
Wiedzialem na co sie piszę auto pali dosyc duzo, bo jest tez duze, wysokie i ma duze lusterka. Koszty paliwa to jedyne koszty utrzymania jakie ponosze do tej pory. Niedlugo przeglad - zobaczymy ile sobie w ASO policzą.
Auto można kupić za 200 tyś, ale w dobrej wersji około 230 trzeba mieć. Cena wysoka, ale jakość - pierwsza klasa, Volksvageny czy francuzy robią z gorszych materiałów a ceny podobne.
Nic się nie zepsuło i mnie to cieszy.
Nic się nie zepsuło i mnie to cieszy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D4 181KM 133kW [l/100km]

6,6