Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi

gapiszon, 11 lat temu
Silnik 2.4 D5 215KM 158kW
Rok produkcji 2013
Volvo XC70 II Kombi 2.4 D5 215KM 158kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Inne : XC 70 to niezmieniona praktycznie bryła od dobrych 10 lat. A mimo to broni się przed nowościami. Ergonomia, styl - to elementy które w VOLVO ciągle można znaleźć. Ten samochód ma charakter, jest po prostu inny niż konkurencja. Ale to są już emocje - więc każdy musi wybrać wg swojego gustu
nic nie skrzypi, wykończenie w środku bardzo ładne, doskonałe materiały. dodam że zakupiona wersja to summum z dodatkową grupą gadżetów. Co ważne, VOLVO proponuje ciekawe pakiety. Są elastyczni cenowo - da się ponegocjować :)
samochód kupiłem w połowie marca 2013, dodatkowo od razu \"podkręciłem\" moment obrotowy i ilość km przez zmianę charakterystyki silnika. Zmiany robił dealer VOLVO razem z szwedzką firmą polestar. Na pewno samochód szybciej przyśpiesza, co przy wadze całego pojazdu nie jest takie łatwe. sam dźwięk silnika jest bardzo miły dla ucha, a wyciszenie kabiny sprawia, że terkotu diesla nie słychać. Podsumowując silnik sprawia dużo radości z jazdy.
skrzynia to chyba najsłabszy parametr samochodu. w porównaniu do konkurencji VOLVO odstaje strasznie w tym miejscu. Krótko mówiąc przełożenia powinny być krótsze. Poza tym skrzynia pracuje bezbłędnie i da się z tym żyć :)
napęd 4x4 na pewno ułatwia życie, mogłem sprawdzić na marcowym śniegu/lodzie, czysta przyjemność. Nie wdaję się tutaj w dyskusję nad porównaniem napędu permanentnego 4X4 a dołączanego - nie mam porównania. Generalnie dla mnie taki system jaki jest w VOLVO działa bez zarzutu.
bez uwag - jest dobrze. Tutaj można powiedzieć, że klasyka się sprawdza.
wszystko na swoim miejscu, dużo łatwiej opanować wszystkie gadżety próbując je ogarnąć \" na żywo\" niż czytając instrukcję
dokupiłem dodatkowe webasto, wraz z pilotem. polecam, wspaniała rzecz.
spalanie: przy prędkości 220km/h trzeba się liczyć ze średnią 21 litrów. średnia to 11 litrów, ale przy dynamicznej jeździe tak poza jak i w centrum miast

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 215KM 158kW [l/100km]

9,5