Gorące tematy

Skoda Fabia - pompa wspomagania

 • Bez wspomagania kierownicy ciężko obejść się w większych i cięższych autach. Wspomaganie hydrauliczne jest popularne w starszych samochodach - zostało wyparte przez układ elektrohydrauliczny, obecnie producenci jeszcze chętniej stosują wspomaganie w pełni elektryczne, które jest sporo lżejsze i tańsze w produkcji. W układzie hydraulicznym pompa jest zwykle napędzana za pomocą paska klinowego dzięki silnikowi. Pompa przetacza olej przez zawory otwierane ruchem kierownicy, a ciśnienie jest wprost proporcjonalne do użytej siły.

 • W jasnych barwach

  Naprawy układu hydraulicznego są sporo tańsze od tych, które trzeba wykonać na nowoczesnym układzie w pełni elektrycznym.

  W ciemnych barwach

  Układ hydrauliczny może pracować tylko przy włączonym silniku. Do tego jest ciężki, zajmuje dość dużo miejsca pod maską, jego konstrukcja jest skomplikowana, przez co jest narażony na wycieki i usterki. Hydrauliczny układ wspomagania pracuje nieustannie przy włączonym silniku, dlatego niepotrzebnie zużywa energię. Wyjątkowo niekorzystne jest to w przypadku małych i słabych silników.

 • Orientacyjne ceny

  Pompa wspomagania układu kierowniczego:200-900zł

  Robocizna za wymianę: 100zł

 • Skoda Fabia - pompa wspomagania - opinie kierowców

  Skoda Fabia

  Auto nigdy nie stanęło w trasie.Poważne awarje to pompa wspomagania i przekładnia kierownicza.Drogie jak cholera.

  dodał: Mateusz

  Skoda Fabia

  Padła o dziwo pompa wspomagania już przy 13000km. Wymienili na gwarancji i od tamtego czasu nic sie nie działo. Generalnie z niezawodnością nie jest źle. Inni, jak piszą, mają znacznie gorzej, widocznie wszystko przede mną.

  dodał: Arcowski

  Skoda Fabia

  Auto już przeszło remont silnika. Ostatnio padło mi wspomaganie. Okazało się że pompa wspomagania jest do wymiany. Koszt nowej na allegro 1300zł. Masakra!!!!

  dodał: Szpila

  Skoda Fabia

  padla pompa wspomagania (elektryczno hydrauliczna) koszt 1500zl nowa z (allegro) w sklepie 2450zl ja mam TRW jest tansza od KOYO

  dodał: krzychota

  Skoda Fabia

  Ostatnio - lewy przegub napędowy z półosią, pompa wspomagania i awaria el. szyb

  dodał: KrystoFf

  Skoda Fabia

  Wysiadła pompa wspomagania kierownicy (1600,-) i tzw "zestaw wskaźników" (1100,-). Trzecia usterka związana jest z sygnalizacją kontrolki stanu silnika i przyczyny szukają w ASO już do roku (na razie bez powodzenia) Zawieszenie coraz bardziej stuka (już się boję co będzie na przeglądzie!!). Jedyne dobre to to że nigdy nie staje …

  dodał: Niezadowolony W.

  Skoda Fabia

  są chwile kiedy mnie to auto wkurza. Trzeszczy deska rozdzielcza, głośno pracuje dmuchawa nagrzewnicy szczególnie na wyższych obrotach. W lecie w czasie jazdy z otwartymi szczególnie z tyłu oknami potrafi w aucie zrobić się niemiłosierny dudniący hałas. Co do awarii to tak: przebieg 8000 - uszkodzony włącznik stop, przebieg 20000 …

  dodał: andrzej@abcbazyl.pl

  Skoda Fabia

  ceny czesci masakra pompa wspomagania 1200 czujnik wspomagania 450 zawiecha z przodu cała ok 1000 ponadto ciagłe problemy z elektronika ikasowanie bledow po 70 sprzedalem za 10 dałem 12600 wsadziłem przez 10 mcy 4kola znac tego gowna nie chce nigdy wiecej zloma z grupy vag

  dodał: wkurwiony na skode

  Skoda Fabia

  dodał: Paweł

  Skoda Fabia

  Zamek prawy i lewy wymieniane. Łaczniki stabilizatora wymiana. Odbojniki amortyzatorów wymiana. Uszczelka pod pompa wodną i czujnik wspomagania - wymiana. Oczywiscie ciekna tylne drzwi w deszczu, plastiki lekko poskrzypują... No i klapa bagażnika wymaga delikatnego zamykania.

  dodał: Premol

  więcej