Gorące tematy

Volvo - praca silnika

 • Obecnie w samochodach są stosowane silniki czterosuwowe. Ich cykl pracy składa się z suwów dolotu, sprężania, pracy i wylotu. W pierwszym suwie w silniku wytwarza się podciśnienie i mieszanka paliwowo-powietrzna jest zasysana do cylindra. Podczas drugiego suwu mieszanka zostaje sprężona po czym następuje jej zapłon (dzięki iskrze w silnikach benzynowych, lub samozapłon w dieslach). Dzięki temu możliwe jest wykonanie pracy, tłok opuszcza się w dół. Na koniec spaliny zostają uwolnione z cylindra i cały cykl się powtarza.

 • W jasnych barwach

  Wcześniej w samochodach montowano często jednostki dwusuwowe. Współczesne, czterosuwowe, są dużo bezpieczniejsze dla środowiska.

  W ciemnych barwach

  Współczesne silniki są nafaszerowane elektroniką, która łatwo może zakłócić ich pracę.

 • Volvo - praca silnika - opinie kierowców

  Volvo V40

  Silnik pochodzi od Laguny, dobrze wchodzi na obroty i jak jest regularnie serwisowany to jest ok. Jednak nie omijają go problemy z podzespołami (przyszłym właścicielom polecam lekturę usterek na forum V40). Najczęstsze niedomagania to silniczek krokowy (falujące obroty), sonda lambda (przód lub tył), których żywotność przewidziana jest na ok. 200 …

  dodał: Marcin

  Volvo V40

  dodał: JDL^21

  Volvo S40

  NIESAMOWITY!!! Mam go w automacie a jezdzi sie nim jak niejednym manualem. Rowna praca silnika do tego niesamowite osiagi... nie jedno bmw juz wymieklo :))

  dodał: nowy321

  Volvo XC70

  Silnik jest niestety głośny i na mój gust trochę za słaby do auta ważącego 1800 kg z napędem 4x4. Dopiero od niedawna Volvo oferuje silnik D5 z dwiema turbinami o mocy 205 koni, ale fajnego trzylitrowego diesla to się chyba w tej marce nie doczekam. Gdyby włożyli pod maskę silnik …

  dodał: MojeXC70

  Volvo 460

  Przyzwoita kultura pracy. Jak jest zimny to trochę nie równa praca silnika ale ponoć to standard dla tego modelu. Nie wymagam aby auto 15 latnie chodziło jak szwajcarski zegarek.

  dodał: moje pierwsze Volvo

  Volvo 940

  dodał: Sylwek

  Volvo 850

  Hałas zewnętrzny jest słyszalny przy większej prędkości (pow. 120 km/h) - było nie było to już prawie 20-letnia bryka. Natomiast praca silnika czy układu wydechowego jest wzorcowa.

  dodał: Jacek

  Volvo 460

  Silnik sprawuje się bez zarzutu. Jednostka 2.0dm3 dostarcza wystarczająco dużo mocy, żeby swobodnie wyprzedzić czy ruszyc żwawo ze skrzyżowania. Mankamentem jest dość głośna praca silnika.

  dodał: Marcin

  Volvo S80

  Mercedes klasy E jest cichszy we wszystkich wersjach silnikowych bez wątpienia ale w Volvo jest niewiele głośniej. Za to lekko odbiegająca od czterocylindrowych silników praca silnika 5-cio cylindrowego na wysokich obrotach aż cieszy, że słychać to nieco we wnętrzu.

  dodał: Rafał

  Volvo 460

  Glosna praca silnika dala sie odczuc, choc mi to calkowicie nie przeszkadzalo.

  dodał: Romek

  więcej

  Volvo - praca silnika - prośby o diagnozę