Gorące tematy

Peugeot - wymiana paska

 • Lepiej nie zapominać o wymianie paska rozrządu - jego pęknięcie może się skończyć remontem całego silnika! Tylko niektóre auta wytrzymują na jednym pasku przebiegi rzędu 90-120 tys. km. Najbezpieczniej jest przeprowadzać wymianę co 60 tys. km z tym, że lepiej kierować się zasadą, że im starszy samochód, tym częstsza wymiana.

 • W jasnych barwach

  Na rynku są dostępne auta z tzw. bezkolizyjnym rozrządem – im zerwanie paska nie zaszkodzi, bo zawory nie zderzą się z tłokiem. Mało tego – inne silniki mają zastosowany łańcuch rozrządu lub koła zębate, które teoretycznie powinny wytrzymywać bez wymiany przebiegi rzędu kilkuset tysięcy kilometrów.

  W ciemnych barwach

  Sama wymiana paska nie wystarczy – warto wymienić też napinacz, rolki prowadzące, a także uszczelniacze i pompę wody. Ta ostatnia często jest napędzana paskiem i odpowiada za jego naciąg. Stara pompa może się zatrzeć, a wtedy remont silnika będzie murowany.

 • Orientacyjne ceny

  Pasek rozrządu: 50-200zł

  Rolka prowadząca: 50-150zł

  Napinacz paska: 100-300zł

  Pompa wody: 100-300zł

 • Peugeot - wymiana paska - opinie kierowców

  Peugeot 407

  Obluzowany zamek w klapie bagażnika, uszkodzona tylna szyba (wymiana w ramach gwarancji, niesprawne siłowniki tylnej klapy). Zaskakuje też brak informacji od innych użytkowników o poważnych awariach silnika 1,6 hdi fap.

  dodał: Valentinho

  Peugeot 207

  Przez pół roku samochód odwiedził kilkukrotnie warsztat: 1. Zbieżność + wymiana czujnika prędkości koła, 2. Piszczenie z paska osprzętu. 3. Wymiana pompy wody. 4. Wymiana zerwanego paska wielorowkowego. Komputer pokładowy wariuje - sam się resetuje. Ceny części zamiennych tragedia.

  dodał: JCB

  Peugeot Partner

  Autko 10 letnie przejechane 161 tys km. Ja zrobilem 20 tys km i nic super wymiana oleju rozrzadu, paska wspomagania i tuleji wachacza. W porownaniu do WV i Opla to ideal. Blacharka super ocynk zero rdzy.

  dodał: Pewex

  Peugeot 207

  Czy to poważna usterka?: po 77tys. km konieczna wymiana paska rozrządu (producent zaleca co 120tys.). Pasek ewidentnie ścierał się od metalowego elementu z lewej strony - po prostu ześlizgiwał się. Wymiana kompletu rozrządu wyeliminowała problem (źle zamontowany fabrycznie?)

  dodał: mariokol

  Peugeot 405

  hmm po zakupie (mam go niecały miesiąc) miałem do wymiany klamke z tyłu z lewej,pokrywa gażnika,wymiana elektrozaworu benzyny i centralki do gazu + wymiana paska rozrządu i napinacza i po pierwszym tygodniu zjadł jeszcze prawie 500zł. Poprzedni właściciel strasznie go zaniedbał,jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia ale na razie musze …

  dodał: aegirsson1@wp.pl

  Peugeot 208

  Tylko wymiana termostatu w ramach akcji serwisowej i paska wielorowkowego na gwarancji, gdyż popiskiwał troszkę na zimnie.

  dodał: Msz

  Peugeot 406

  Przy 32 000 wymnieniono tzw zestaw naprawczy silnika - bardzo ciagnął olej. A po 75 000 - i to skandal - rozerwał się pasek rozrządu i zniszczył silnik. Wymiana paska wg instrukcji jest po 120 000. Auto po gwarancji (rocznej), Peugeot Polska umył ręce. W końcu po wielu bojach pokrył …

  dodał: marbo512

  Peugeot 306

  praktycznie regularnie co miesiąc jest coś do naprawy,częsta wymiana końcówek drążka kierowniczego, wahacza i stabilizatora,zwarcia w instalacji elektrycznej,cewka zapłonowa,cylinderki hamulca tylnego,pompka od spryszkiwaczy szyby,wszystkie przewody chłodzenia,ostatnio alternator zaczyna odmawiać posłuszeństwa,ciekną simeringi w dole silnika od strony paska rozrządu

  dodał: mariusz

  Peugeot 307

  KUPIŁEM ROK TEMU 3 LETNIEGO WYMIENIŁEM OLEJE, FILTRY, OPONY NA NOWE, I NIC WIECEJ NIE ROBIŁE, NIC SIE NIE POPSUŁO,ZADNEJ USTERKI AUTO BYŁO SPROWADZONE Z FRANCJI I BYC MOZE BTŁO IDEALNIE SERWISOWANE , NIEWIEM, W KAZDYM BADZ RAZIE NARAZIE SUPER ZUZYCIE PALIWA W ZIMIE W MIESCIE 6,8L W LECIE 6,2L …

  dodał: MACIEK-WROCŁAW

  Peugeot 405

  dodał: LEON- Chełm (Roland Garos)

  więcej

  Peugeot - wymiana paska - dzienniki pokładowe

  Eksploatacja - Peugeot 205

  Wymiana paska rozrządu, wymiana paska alternatora, Wymiana płynu hamulcowego,

  Eksploatacja - Peugeot 205

  Wymiana paska rozrządu i napinacza, wymiana końcówki drążka układu kierowniczego, naprawa tulei stabilizatora, wymiana filtra i oleju silnikowego,