Gorące tematy
Redakcja2.0 - motogazeta społecznościowa
  • Autor
    WaclawS
    WaclawS

  • Artykuł
  • dodano: 27.05.2013
  • przeczytano: 14291 razy
  • 5,00

List od czytelnika

Publikowane w tym serwisie artykuły są prywatnymi opiniami redaktorów Redakcja2.0. Redakcja AutoCentrum.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Naprawa schowka w panelu głównym deski rozdzielczej Toyoty Corolli E12Może komuś pomoże i nie będzie się bał, że coś zepsuje; podaje krok po kroku jak zdemontować ewentualnie naprawić klapkę schowka w panelu głównym - nad popielniczką.

W celu lepszego dostępu proponuję zająć miejsce od strony pasażera (kierownica nie będzie nam przeszkadzać).

W pierwszej kolejności należy wyciągnąć popielniczkę - w tym celu otwieramy popielniczkę i wciskamy górną klapkę kontynuując otwieranie i wyjmujemy w górę.

Następnie panel dolny z zapalniczką i przełącznikami chwytamy ręką i ciągniemy w górę i do siebie (w stronę lewarka). Panel odchodzi w miarę lekko, nie ma dużych zatrzasków tylko zabezpieczenia które pod lekkim pociągnięciem puszczają.

Od tyłu najlepiej podważyć wąskim śrubokrętem z prawej później lewej (lub odwrotnie) strony i wyjąć panel.

Aby panel nie przeszkadzał najlepiej przełożyć przez lewarek i ustawić z boku. Następnie ręką lewą chwytamy jak na zdjęciu poniżej dolnej krawędzi panelu pod miejscem na popielniczkę, prawą zaś ręką górną krawędź zaczepu popielniczki.

Ciągniemy do siebie, aż puszczą dwa zabezpieczenia trzymające dolną część panelu. (nie ma obawy nie pękną - ich konstrukcja na to nie pozwala).

Podnosimy delikatnie panel ciągnąc do siebie i w górę, aż do chwili kiedy ukażą się "korytka" na górze panela. W korytko wkładamy śrubokręt podważając o palec, aby nie porysować deski (na moim zdjęciu widać, że jakiś "magik" wcześniej kombinował i porysował deskę) i wyczepiamy zaczep z prawej, a później z lewej (lub odwrotnie: najpierw lewa później prawa strona).

Odchylając w stronę kierownicy wyczepiamy kostki z górnej części panelu (bez obawy każda kostka ma swoje indywidualne miejsce bez możliwości pomylenia).

Kostki są zabezpieczone prostym zaczepem jaki należy wcisnąć i pociągnąć całą kostkę.

UWAGA: należy pamiętać o odpięciu również oświetlenia popielniczki - po prostu pociągając za obudowę (nie za kabelki) - można sobie pomóc drugą ręką wypychając palcem żaróweczkę z drugiej strony. Po kilku ruchach w prawo, lewo oprawka z żarówką wyjdzie.

A tak wygląda tył panela. W moim przypadku "pomysłowy Dobromir" naprawił uchwyt ciekawym patentem. Zerwany bolec zastąpił małym kawałkiem plastiku od (chyba) wkładu do długopisu a następnie szpilką (kawałkiem) lub innym ostrym elementem wbił w miejsce skąd wychodził bolec. Patent jest na tyle dobry, że jakiś czas trzyma - nie wiem ile dokładnie ponieważ ja się zorientowałem miesiąc po zakupie auta, że z pokrywką schowka jest coś "nie teges".

Montaż jest w odwrotnej kolejności: wkładamy żaróweczkę z obudową do oświetlenia zapalniczki, wpinamy kostki w panel UWAŻAJĄC by dobrze się zatrzasnęły, wciskamy górną część panela później dolną, dolny panel, zapalniczkę wsadzamy na swoje miejsce.

Proste prawda?

P.S. Poniżej znajduje się galeria "krok po kroku".

WaclawSAutor artykułu:
WaclawS
Napisał 1 artykuł

Oceń ten artykuł:


* tylko dla zalogowanych
zaloguj się
 

galeria galeria auta: Toyota Corolla

 
 

wybrane dane techniczne i oferty wybrane dane techniczne i oferty: Toyota Corolla

 
silniki benzynowe prędkość [km/h] 0-100km/h [s] cena
1,33 Dual VVT-i 99KM ACTIVE 180 12,6 67 400 zł
1,6 Valvematic 132KM ACTIVE 200 10,0 70 900 zł
silniki Diesla prędkość [km/h] 0-100km/h [s] cena
1,4 D-4D 90KM ACTIVE 180 12,5 78 000 zł
 
zobacz wiecej
 
 

Naprawa schowka w panelu głównym deski rozdzielczej Toyoty Corolli E12

Dodaj komentarz

0
 
0
~pszemo~pszemo

Witam pomysl jest swietny ale mam pytanie wiesz gdzie mozna kupic taka sprenzynke ktora domyka ta pokrywke. Bardzo dziekuje pozdrawiam.

3 lata temu napisz odpowiedź

7
 
0
~TomaszCK~TomaszCK

Dobry opis.... wiecej takich przydaloby sie co by czlowiek samemu mogl cos naprawic

3 lata temu napisz odpowiedź