Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

corle... w razie pytań piszcie corleone0@op.pl, 18 lat temu
Silnik 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 145 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Rozum podpowiada inaczej, ale serce i tak wie swoje. Jest znakomity samochód. Wystarczy sie przejechać!!!
Silnik 1,4 jest o niebo lepszy od innych marek. Oczywiście jeżeli się nie psuje. Osobom, które postanowiły kupic ten model radzę sprawdzić rozrząd. Twin Spark może nie brzmi tak pięknie jak boxer, ale przynajmiej można pojeździć bez odwiedzania servisu.
Poprostu dobra. Po 120 tys. należy sprawdzić czy nie wycieka olej ze skrzyni.
Układ jezdny poprostu świetny.
Wszystko doskonale widać. Początkowo może denerwować zakrzywienie maski, ale można się przyzwyczaić.
Wszystko OK.
Nic się nie psuje zwłaszcza w rocznikach od 97 roku. Czyli po poprawkach.
Przód idealny, tył jest OK. aczkolwiek nie radze podróży na tynim siedzeniu osobom powyżej 1,90 m.
Jak sie pozamyka wszystkie okna i dach jest super.
Włoszka potrafi troche łyknąć zwłaszcza w mieście. Nie polecam ciśnięcia do deski. Wówczas potrafi spalić 13 litrów. Ale powtarzam... Przy naprawdę agresywnej jeździe. Przy spokojnej... W mieście 10,5, trasa 7 (zwłaszca na autostradzie). Naprawa może pochłonąć troche mamony. Przykładowo: - klocki tył 240zł - klocki przód 190zł - tłumik ( składa się z 3 i są w komplecie) od 500 do 1000zł - rozrząd od 300 do 500zł - wycieraczka tylnia 140zł - reflektor od 400 do 840zł Oczywiście są to tylko ceny orientacyjne. Niektóre żeczy można dostać taniej, a niektóre drożej. Zależy od szczęscia.
Te samochody nie mają zbytu. A to powoduje radośc dla fanow alfy. W niemczech boxera z 95r można dostać za 900 euro. silniki twin spark czyli od 97 roku już od 1500 euro, czyli ceny mniejsze od golfów 3. Ale za to pełna elektryka no i wspaniałe uczucia podczas jazdy. Polecam osobom, które przyjemność z jazdy stawiają ponad drobnostki.
Po przejechaniu 130000 km. I tak się coś zepsuje. Chociaż ja mam narazie szczęscie z moją nową włoszką. 102 000 przejechane i chyba dopiero wydech bede robil. Nie miałem przypadku, abym nie mogl odpalic lub zostalbym unieruchomiony przez wloszke.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW [l/100km]