Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

mqwertys2, 10 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wiedziałem, że silniki JTDm są dobre, o zawieszenie słyszałem również bardzo pochlebne komentarze, ale nie sądziłem, że auto o takich gabarytach, z przednim napędem może się tak prowadzić.
Bardzo wygodne i wystarczająco dynamiczne auto o wspaniałej prezencji. Wnętrze jest bardzo dobrze wykonane, a połączanie czerni z beżem daje niesamowite wrażenie. Miałem już auto francuskie i niemieckie, ale dopiero we włoskim poczułem to, że mogę się w pojeździe zakochać.
Świetna jednostka. Silnik zbiera się od niskich obrotów, turbo dziura, mimo że jest, jest naprawdę prawie niewyczuwalna. Elastyczność bardzo dobra, kultura pracy w porównaniu do silników aut niemieckich powalająca, przeciętny pasażer może uwierzyć, że to benzyna.
Skrzynia pracuję bardzo precyzyjnie, wystarczająco krótki skok lewarka, nic nie haczy, zasługuję na 5.
Auto prowadzi się jak po szynach, a zawieszenie jest naprawdę komfortowe, jednak auto jak na nasze drogi jest nieco za nisko zawieszone i czasem można czymś przyhaczyć. Można to uznać za minus Alfy, jednak biorąc pod uwagę stan naszych dróg z czystym sumieniem dam Alfe 5 gwiazdek, a stan dróg pozostawię bez dalszego komentarza.
Do przodu jest w porządku, ale bez rewelacji, słupki są dość szerokie, do tyłu niestety średnio.
W porównaniu do innych aut, które prowadziłem naprawdę jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Wszystko pod ręką.
Ma grzać to grzeje szybko i sprawnie. Ma być zimno to tak jest. Nie ma się do czego przyczepić.
Auto jest nieco mniejsze wewnątrz niż można by się tego spodziewać po wymiarach zewnętrznych. Fotele z przodu i pozycja za kierownicą jest niesamowicie komfortowa, jednak gdy chcemy przewieść 4-5 osób może być nieco ciasno.
Na postoju cicho... Przy 50 cicho, przyspieszamy .. dalej cicho, dobijamy do 200 i prawie nic się nie zmienia. Silnik dobrze wygłuszony, odgłosy opon i wiatru znikome, aż można by zasnąć.
Jak na 150KM jest w porządku. Ma ciężką nogę, więc proszę to wziąć pod uwagę.
Cena nowego adekwatna do jakości. Cena używanych to prawdziwa okazja!
Auta nie mam długo, jednak znam jego historie od nowości. Czasem jakaś pierdoła się zaświeci, jednak nie ma to wpływu na codzienne użytkowanie.
Auto ma pełną historię serwisową, od nowości nie było żadnych przykrych niespodzianek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]

6,2