Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Alfa Romeo 159 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Alfa Romeo 159

lista silników Alfa Romeo 159

Oceny Alfa Romeo 159

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 28.04.2014 12:19:28 przez

Ten samochod to nie samochod -to dzielo sztuki uzytkowej! Nietuzinkowy ,zrobiony z fantastycznych materialow nowej generacji, dopracowany w kazdym calu przy uzyciu najnowoczesniejszych superkomputerow..i to caly czas i w kazdym doslownie detalu widac..Ten samochod daje prawdziwa radosc z jazdy.Fantastyczne zawieszenie ,silnik ,idealne dopasowanie przelozen w skrzyni biegowi caly ten smaczek ktorego prozno szukac u producentow takich pudelek dla niemieckich chloporobotnikow jak passat czy bmw 3. Do tego ma przepiekny design , widac tutaj reke wloskich stylistow ,najlepszych na swiecie .Kto tylko spojrzy na 159 ten wie co znaczy BELLA ITALIA::chcialoby sie powiedziec ze nie bella a belissima... Przy alfie 159 takie kiedysiejsze tuzy w zakresie dopracowania samochodow i ich jakosci jak mercedesy czy lexusy o bmw nie wspominajac to zwykle buble dla roznej masci dresiarstwa. Warto tez wspomniec o tym ,ze do tego supersamochodu przydaje sie w ramach okresowych przegladow rowniez porzadny, profesjonalny serwis uzbrojony w najnowoczesniejszy i najwyzszej klasy sprzet diagnostyczny. Taki serwis jest wlasnie na warszawskiej Ochocie ale poniewaz nie chcialbym zostac oskarzony o uprawianie jakiejs kryptoreklamy pomine jego nazwe. Prawdziwi fani alfy i tak beda wiedziec o ktory serwis chodzi-ten najlepszy w Polsce a byc moze i w naszej czesci Europy jest tylko jeden.. Oddajac samochod do tego ASO oprocz oczywiscie superfachowej obslugi technicznej klient jest wyjatkowo tez potraktowany od tej czysto ludzkiej strony..W strefie klienta bardzo elegancko i gustownie zreszta urzadzonej mozna poczuc sie naprawde wyjatkowo-po prostu jak VIP ,mozna liczyc na przepyszna kawe (nigdzie indziej takiej pysznej sie nie da wypic cofee heaven-wymieka!) a jak bylem ostatnio na przegladzie to arcymila pani z recepcji zrobila mi fenomenalna wrecz jajeczniczke na boczku--serio..palce lizac! i to wszystko ZA DARMO-dla zlotego klienta!) Ale do rzeczy..Alfa jest autem ktore nie chce sie psuc,ale tez nie znosi partaczy ktorych wszedzie pelno, wacha doslownie ropke a jezdzi jak maly odrzutowiec. A to wszystko opakowane we wspaniala karoserie z dodatkiem najlepszych gatunkow skory i drewna..KLASA SAMA W SOBIE ! Na koniec dodam ,ze nawet policja poznala sie na tych wozach i sama wybrala wlasnie to auto jako pojazd sprawdzajacy sie swietnie i w szybkich poscigach za groznymi przestepcami i jednoczesnie bezawaryjny pojazd patrolowy ktory da sie utrzymac przy baardzo rozsadnych kosztach..

dodano 01.12.2011 18:56:17 przez

Przez 14 lat jeździłem tylko samochodami z VAGa, były to 4VW - 1 golf i 3 Passaty, 1 Skoda Octavia oraz 2xAudi - A4 i A6. Ostatnim samochodem był VW PASSAT 2.0 TDI CR z 2007r i to on właśnie zmienił moje zdanie na temat niemieckiej niezawodności - nigdy więcej. Sprawiło to, że kupiłem Alfę 159, pomimo wywłania sporej sensacji wśrórd moich znajomych. Wiadomo opinie itd. Po zrobieniu prawie 50tys w 1,5 roku zdecydowanie mówię - 100 razy lepsza od VW - Wiem co mówię! Żadnych usterek, jedynie wymiany eksploatacynje - akumulator i tarcze. Samochód ma ponad 150tyś, środek jak nowy, silnik cyka, no i oczywiście ta piękna sylwetka. To prawdziwa przyjemność z jazdy tym samochodem. Już dwóch z moich znajmych równiez kupiło 159, również mieli przygody z 2.0 TDI w Audi i VW. Silnik 120KM może wydawać sie za słaby, ale naprawdę nie dużo odbiega od 140KM w Passacie, a na dodatek 1,9JTDm 8V 120KM uchodzi za najbardziej niezawodny nawet do 300-400tyś km, czego w dzisiejszych czasach już nie można powiedzieć, że to standard jak kiedyś, gdy silniki wytrzymywały bez naprawy po 700tyś. Nie wiem jak wcześniejsze modele Alfy Romeo, bo jest to mój pierwszy samochód tej marki, ale jest naprwdę świetnym wyborem. Silnik: Cichy nawet przy większych prędkościach, oszczędny z 6-cio biegowa skrzynią średnie spalanie to ok 6l/100km i bezawaryjny. Jedyną bolączką jak we wszytkich nowszych dieslach może byc DPF. Ale nie ma mowy o usterkach jak w VW czy Audi - pękające głowice, napęd pompy olejowej wtryski, układ chlodzenia - ja i moi znajomi to przerobili w VW i AUDI. W VW silnik zaczął sie sypać po 130tyś. Skrzynia: precycyjna. Środek - po 150tyś km jak nowy bez wytartych plastkiów i żadych przetarć. Karoseria/sylwetka - chyba nie muszę opisywać, jedynym minusem to niewielkie obicia od kamyków na dolnych cześciach drzwi przednich - brak chlapaków. Miejsce: przód ok, z tyłu wystarczająco dla 2 osob na dalsze wyprawy. SZCZERZE POLECAM ZAKUP TEGO AUTA!!! A kawały o serisie i Alfie oraz samochodach na F można odnościć do posiadaczy 2.0TDI. Alfa Romeo to wielka przyjemnośc z jazdy, piekny samochód, bezawaryjnośc. Od modelu 159 to również niska utrata wartości porównywalna z Audi, uwzględniając cenę nową i np. po 4 latach. Jeszcze raz szczerze polecam zakup tego pięknego, solidnego auta.

dodano 16.05.2012 14:14:56 przez

Alfa 159 jest zdecydowanie bardzo dobra. Wspaniałe niezależne zawieszenie pewne i komfortowe zarazem, duża sztywność karoserii (nic nie trzeszczy), piękne instrumenty pokładowe, wygodne fotele, dobre audio, a wszystko to podane z typowo włoskim smakiem i nie włoską solidnością i niezawodnością. Po prostu Dolce Vitae! Do tego dosyć dynamiczny, niezawodny i bardzo oszczędny silnik ze stajni Opla. Mi udało mi się uzyskać na trasie spalanie w okolicach 6 litrów!, dlatego trudno mi zrozumieć tych którzy kupują Alfę z silnikiem diesela (kiedyś Jeremy Clarkson z Top Gear słusznie zauważył, że Alfa Romeo z silnikiem wysokoprężnym wygląda jak Mona Liza z doklejonym czarnym wąsem!!!). Jedyny minus, to trochę mało miejsca z tyłu w porównaniu do innych przedstawicieli segmentu limuzyn. Jednocześnie przeglądając opinie o 159-ce widzę, że konkurencja spod znaku niemieckich pancerwagenów jednak nie śpi i zamieszcza w opiniach nieprawdziwe informacje zaniżając sztucznie wynik tej Alfy. Naprawdę trudno uznać za przypadkowe to, że dwie z trzech pierwszych negatywnych opinii (nad wyraz zresztą obszerne) na temat Alfy, które się pojawiają w tym zestawieniu na pierwszej stronie zostały dodane akurat w tym samym dniu (3 lutego 2012 r) przez dwie niezależne osoby, które zjechały Alfę na maksa. Nie wierzę w taki zbieg okoliczności. Widać, że ta Alfa jest zbyt dobra dla niektórych kręgów germanofilów i na siłę starają się ją zjechać. Gdy spojrzymy na wszystkie opinie przesłane do połowy zeszłego roku, to okaże się, że znaczna większość osób jest jednak zadowolona z tego samochodu. Dopiero potem zaczęły się pojawiać systematycznie negatywne opinie, wpływając negatywnie na obraz Alfy. Nieprzekonanych do TEJ Alfy odsyłam do wyników Narodowego Auto Testu z Auto Świata za 2012 r., w którym zajęła w ogólnej klasyfikacji zadowolenia klientów w Polsce drugie miejsce (a wygrałaby, gdyby była odrobinę pojemniejsza) na 50 sklasyfikowanych najpopularniejszych modeli. Niezaprzeczalnym faktem zatem jest, że użytkownicy akurat tej Alfy rzeczywiście są z niej bardzo zadowoleni.

dodano 05.09.2011 14:31:57 przez

Mam kilka problemów ze swoją alfą , mianowicie totalny brak momentu obrotowego do około 3000 obrotów, następnie załącza się turbo wskazówka biegnie do końca skali 1.6 BAR motor się budzi i chodzi jak ta lala, ciśnienie ładowania spada i wszystko jest na cacy aż do spadku obrotów do 2500 i poniżej, na przykład do jalowego na skrzyzowaniu, nastepnie bajka sie powtarza można deptać akcelerator do deski, silnik reaguje jak 100 letni emeryt z Alzheimerem i następnie budzi sie powyzej 3000 obrotów. Komputer pokładowy nie pokazuje żadnego komunikatu o jakiejkolwiek awarii, autem się jeździ fatalnie bo gaśnie przy ruszaniu. Motor na wolnych obrotach jakby się dusił, dosłownie mam kłopot z wjechaniem na podjazd do garażu bo gaśnie. Ma to od kilku dni, zużycie paliwie na mieście wzrosło z 8 do 13 litrów, na trasie jest bez zmian przy średniej 120km/h bierze 7l.Wózek jakby nie miał trzech cylindrów, depcze i depcze a Alfunia ciągnie setka, odpuściłem gaz, redukcja do trojki, w pedał - obudziła się! skok do przodu jak z katapulty... Na krotko, ... 120 i nie ma więcej po 5 minutach wlazła na 190 komputer nawet nie odnotowywał gigantycznego wzrostu spalania max do 16/100. Żadna kontrolka nie zapaliła się, zegar sprężarki bez ewenementowi podnosił sie i opadał jak zwykle. Zszedłem na 110km/h przed wzniesieniem i zapodałem tempomat, ledwo wlazła o mało nie zgasnąwszy. Przed domem zgasła 4 razy, nie dala rady pokonać 10cm podjazdu do garażu, musiałem na ryczącym silniku (jak kiedyś w Syrence) wjeżdżać do garażu. Odpala jak nowa i nawet nie zapaliła żadnej kontrolki Check engine. Załamka://.przy przeglądzie poproszę o czyszczenie EGR i chyba jej założę podlkadki do zaślepienia EGRu . Według mnie auto za takie pieniądze powinno być bardziej dopracowane , stosunkowo jest młode a już takie problemy . Serwis jest naprawde drogi w porównaniu do tego co ta alfa oferuje kierowcy. Trzeba mieć nerwy ze stali żeby tym jeżdzić a co najważniejsze potrzeba grubej gotówki.

dodano 22.07.2011 19:45:38 przez

Nie chwaląc sie ale w swoim życiu przerobiłem z 7 podobnej klasy diesli zęby zjadłem na VW Passacie B6 2.0TDI 140KM(BMP 8V) przy którym wymieniłem sprzęgło dwu mas pompowtryski wycieraczki pompe oleju i inne tego typu, VW touran 2.0TDI 140KM(BKD 16V) pompowtryski simens głowica pęknieta dwumas Mercedes c220CDI zawór od ogrzewania powtarzająca się usterka 150KM, ale jest OK BMW 520d 163KM najlepszy ale drogi usterka z jaką się spotkałem to szarpnięcia podcvzas jazdy + zapchany DPF Skoda Golf VI 1.9TDI 90KM Niezniszczalny!!! zero usterek ale jakość prowadzenia i wyciszenie już troche za stare Golf V 1.9TDi już nie tak dobry jak poprzednik!!! Mazda 6 2.0CD 143KM Activ fatelne auto servis 24h świece żarowe problemy z webasto silnik jak traktor No i w końcu Alfa Romeo 159JTDM 150KM(Fiat OPEL) common rail Alfa wypada przy tej całej naprawde dobrze wygląd bardzo ORYGINALNY jakość prowadzenia super w zakręty wchodzi jak perszing! pali sporo ale jest frajda z jazdy z tył mało miejsca jakość wykonania wnętrze super skóra ruda brąz Ho Ho!elastyczny silnik! Ogulnie jest to auto dobre ale jak ktoś napisał Nie dla każdego! Nie jako pierwszy wuzek żeby docenić trzeba troche pojeździć czymś innym żeby w wieku 50lat dosiąść pięknej młodej świerzej włoszki z kaprysem na paliwo ! Polecam taką przemiane może zaowocować wielką zmianą w waszym życiu

dodano 12.03.2012 11:50:11 przez

Świetny samochód. Włosi w końcu poszli po rozum do głowy, i Alfa 159 to samochód trwały i śliczny. Alfa Romeo to ogromny skok jakościowy pod praktycznie każdym względem i wg mnie a mam porównianie nieporównywalnie lepszy od obecnych samochodów z grupy VAG. Zarówno silnik jak i jakość wykończenia przewyższa Passata, czy Audi A4. Tapicerka bez problemu wytrzymuje przebieg rzędu 200 tysięcy kilometrów bez oznak widocznego zużycia, fotele zachowują swój profil, we wnętrzu nic nie trzeszczy, a ponadto samochód jest doskonale wyciszony i wyposażony.Dla osób, któym samochód nie służy do ulicznych wyścigów, lub mają mniejsze wymagania polecam najtrwalszą i najmniej kłopotliwą jednostkę napędową ośmiozaworowy silnik 1.9 JTD o mocy 115 lub 120 KM. Moment napędowy pozwala na sprawne poruszanie się, a przede wszystkim na bezawaryjną jazdę.Podsumowując – na tle konkurencji, jaką stanowią marki Audi oraz BMW, a jak pisałem miałem doświadczenie to świetne auto. Mityczna awaryjność pozostaje już tylko obiegową opinią, głoszoną najczęściej przez osoby nie mające doczynienia z modelem 159.

dodano 12.07.2011 08:59:29 przez

159JTDM 150KM 16V to najlepsze zestawienie w tym modelu no chyba ze ten nowy 2.0JTDM 170KM AR 159 to jest auto które rzeczywiście jest zupełnie nowym autem od poprzednika rużni wię wszystkim!!! na plus zdecydowanie!!! Ja jestem bardzo zadowolony ze swojej mam wspaniałe zestawienie czarna w jasnej skórzenie nie mam xenonów ale swiatła i tak są rewelacyjne!!! doskonały system car audio świetnie się prowadzi!!! moja Audi a 3 z 2005r tez była fajna do czasu kiedy wysiadło koło dwumasowe i od tego czasu po wymianie 2miesiące puźniej to samo znowu dwumas a puźniej wtruski po koleii!!! no poprostu lipa! ale wracejąc do mojej Alfy to jestem mile zaskoczony Te auta dają frajde z jazdy i wogule się nie psują!!! ale poprzedniki podobno rzeczywiście to lipa! POLECAM 159 Z 1.9JTDM 16V 150KM Audi A3 1.9TDI to przy tym jakiś psujący sie badziew Uczciwie mówiąc ten model jest na szczytach rankingów w swojej klasie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLECAM 159 jest SUPER

dodano 19.01.2011 18:51:16 przez

Starajac sie podsumowac auto dla ludzi ktorzy mysla o zakupie ; Faktem jest iz auto sliczne, no ale... moja Alfa byla 2 letnia z przebiegiem 20 tys km jak najbardziej oryginalnym potwierdzonym oficjalnymi dokumentami z wydz kom, pelna opcja skory itp , fajnie i przyjemnie ale nie POLECAM ! zeby palila ladnie trzeba jezdzic spokojnie, a sie nie da :) przy tak niskim przebiegu awaryjnosc elektryki spora, nawalaly wyczieraczki , wskaznik temp i pare innych rzeczy jak trakcja itp, cena czesci to juz osobny temat.. faktycznie zeby jezdzic Alfa trzebabyc fanem tego samochodu i miec zasobny portfel a ktos kto chwali alfe za wyglad tylko i wylacznie to nie jest dla mnie ocena... rzecz gsutu jedynie... 159 w wersji Sportwagon (moja kolor oliwkowy na oryginalnych 18 calowych felgach) byla naprawde sliczna ale nie o wyglad tu chodzi... PROSZE SIE DOBRZE ZASTANOWIC czy chcemy szpanowac przed sasiadami i wkladac kupe kasy ...

dodano 02.04.2010 12:06:16 przez

Co tu dużo mówić. Alfa Romeo 159 jest autem jednych z ładniejszych które znajdują się na naszych polskich, niestety dziurawych drogach. Świetny wygląd z tyłu, zadziorna z przodu, świetna linia boczna jak na model który obchodzi swoje pięciolecie w tym roku. Dodatkowo, świetnie się prowadzi, posiada szeroką gamę silników, które nie należą do najsłabszych, diesle dodatkowo są podatne na lekki tunning, dobre osiągi, komfort, sportowe zacięcie, świetne hamulce i dodatkowo bardzo dobrze wyposażone nawet w najbiedniejszych wersjach. Troszkę obawiałem się zakupu, ponieważ większość ludzi twierdzi jedno "ALFY NIE KUPUJ, BO SIĘ PSUJĄ", dotyczy to również mechaników. Stwierdzam po dwóch latach, że auto jest warte popełnienia tego błędu jak twierdzą inni i na pewno nie będzie to ostatni model jaki przewinie się przez moje łapki. Gorąco polecam i życzę czerpania przyjemności z jazdy.

dodano 12.08.2014 12:23:40 przez

Jest to alfa. Jest to sposób na życie, wybór parcia pod prąd wbrew opiniom i stereotypom. Jest to samochód, ale nie środek transportu. Najbardziej mobilne dzieło sztuki. Alfa jest najbardziej praktyczna wśród niepraktycznych lub najmniej praktyczna z praktycznych. Ale jakie to ma znaczenie. Jeżeli nie jesteś osobą która ocenia samochód przez pryzmat pojemności bagażnika, silnik przez wielkość spalania, i skrzynię czy zawieszenie przez awaryjność to spróbuj alfy. Jeżeli szukasz samochodu który cię scharakteryzuje - spróbuj alfy. Jeżeli samochód jest dla Ciebie ważny, nie jako środek transportu, ale jako przedmiot - spróbuj alfy. Jeżeli cię na to stać - spróbuj alfy, bo alfa ma to coś co uzależnia i jest to ważniejsze od jakiejkolwiek pojemności bagażnika, ceny paliwa, czy kosztów serwisu. Ma coś za co ją pokochasz mimo że czasem może twoją miłość wystawić na próbę.

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 12 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Alfa Romeo 159, oglądali także

Dowiedz się więcej o Alfa Romeo 159

Przeczytaj o Alfa Romeo 159

Piękno za rozsądną cenę - Alfa Romeo 159 (2005-2011)
Piękno za rozsądną cenę - Alfa Romeo 159 (2005-2011) Alfa Romeo 159 to jedna z najładniejszych limuzyn klasy średniej. Przy okazji jest również jedną z najtańszych - używany egzemplarz można kupić za naprawdę rozsądne pieniądze. Czy to inwestycja podwyższonego ryzyka?

Alfa Romeo 159 230