Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sedan

Waldek, 17 lat temu
Silnik 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : naprawdę bardzo dobry, przyjemnie brzmienie, świetna elastyczność, na trasie znakomity (sprawia wrażenie jakby miał dużo wiecej niż 150km), ten silnik to chyba optymalny wybór do tego samochodu, trochę żałuję że nie sprawdziłem 2,4 JTd 200km ale jest on a) dużo droższy b) dużo cięższy więc nie wiem czy prowadzenie na tym nie cierpi
super wygląd (zwłaszcza z przodu), bardzo dobre wykończenie, świetne właściwości jezdne, dobry silnik ( po dotarciu nawet b.dobry - na trasie chodzi super) potwierdzam tu opinię któregoś z posiadaczy alfy 159, goście widząc nadjeżdzającą alfę mykają na prawy pas (oprócz wieśków w 5 letnich VW passatach i A4 ci się zawsze napinają)
typowy diesel, ciągnie od 1500 do 3500 i koniec, trzeba się przyzwyczaić, po mieście bez rewelacji ale na trasie same zalety ( zwłaszcza że jeżdze na zmianę z benzynowym accordem 155 km ) dość cichy jak na diesla,
biegi wchodzą z lekkim oporem ale dość precyzyjnie, w porządku ale accord jest lepszy pod tym względem
bardzo mi odpowiada, jędrny i zapewnia dobry komfort, lepiej niż accord
model sportwagon, mieszane odczucia, dobre (ładne i duże) lusterka zewnętrzne ale ogólnie dość słaba widoczność do tyłu
bez specjalnych uwag, troche dziwnie umiejscowiono włacznik swiateł awaryjnych
bez uwag
jak ktoś chce dużo miejsca to niech kupi opla vectrę kombi, polecam miejsca mnóstwo a alfa- z przodu OK z tyłu mało ( porównywalnie z accordem) ale nie po to się kupuje takie samochody
podtrzymuje ocenę, wyciszenie nie jest perfect, spore szumy powietrza przy 120-140 km/h, dziwne ale im szybciej tym mam wrażenie że jest ciszej
po przejechaniu 25000 km spalanie sr 8l/100 ( 70% w mieście) w samym mieście 8,5 a na trasie 6,5 -7,5 bez rewelacji (przy 140-160km/h)ale podnoszę ocenę , jak się chce to przy spokojnej jeździe 90-120 łyka 5,5-6l
cena 130000 ale full wypas z biksenonami, zapłaciłem za właściwości jezdne, wygląd i wrażenie jakości w srodku( niestety dobre wrażenie ale tylko na pierwszy rzut oka, potem gdy się bliżej przyjrzeć widac niedoróbki przy tej cenie to żenada!!!!) alternatywą było BMW3 320d (dużo drożej, kiepski wygląd , wykończenie sprawia gorsze wrażenie, lepszy silnik), generalnie jednak warto było kupic alfę , polecam
podtrzymuje ocenę, choć już musiałem wymienic autoalarm ( nie jest to wada pojazdu autoalarm zamontowano u dealera) , oprócz tego wymieniają mi teraz element chyba w podszybiu bo skrzypi (nie jest to jakoś wybitnie upierdliwe ale w samochodzie za 120-130 tys zeta to żenujące), oprócz tego jest naprawdę OK
na razie super ale przy takim przebiegu nic nie ma prawa sie zdarzyć, na prawdziwą ocenę tzreaba poczkac aż wyskoczy min 50000 km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW [l/100km]

7,1