Lista ocen Alfa Romeo 166 I (76) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarekp_1986@wp.pl
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Kolejna zaleta alfy.Dobrze wyciszona praca silnika, do tego swietne jego brzmienie częst nawet chętnie słucham własnie jego pracy.Jak juz pisałem wcześnie nie slychać charakterystycznej pracy diesla na niskich obrotach .I pod trym względem jest tu nawet lepiej niż w silniku v6 tdi który pracował także cicho ale klekotał na niskich obrotach dość wyraźnie.Od 110 km/h silnika juz wcale nie słychać zostaje tylko szum powietrza. Przy jeździe...
~tigr
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
jest to co tygryski kochają najbardziej - nie ma zupełnej ciszy - no jak stoi odpalona - to się można zastanawiać czy aby na pewno silnik pracuje ale nie o to chodzi - chodzi o to że słychać pracę silnika - niezły sprzęt HI-FI można spokojnie wyłączyć bo muzyka silnika i wydechów jest taka jak mruczenie rozpalonej mulatki i wtedy wiesz że chcesz więcej i więcej. Każdy moment wyprzedzania i przyspieszania powoduje dreszcze - jest doskonale
~kiszmanc
Sedan 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
doskonałe cicho nic nie puka nic nie stuka przy od 200 km/h zaczyna słychać delikatny szum powietrza przy 248km/h wskazanie GPS na liczniku było prawie 260 km/h czyli licznik troszkę oszukuje przy tej maksymalnej prędkości juz słychać silnik i doścć mocny szum powietrza . Ktoś zapyta a gdzie on tyle jechał ? Tym samochodem naprawdę szybko się przyspiesza.
~ukaszeq
Sedan 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
80km/h czy 160km/h - nieodczuwalna różnica, spokojnie sunie do przodu z jedyną różnicą że jadąc szybciej patrząc w bok dostrzegamy różnice. Dźwięk silnika słychać w odpowiednich momentach, jeżeli chcemy pokazać pazur, powyżej 4500obr/min fantastycznie V6 wydziera się do kabiny ze swoim dźwiękiem, coo jest fajne ;D
~drakula
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Rewelacja. To, że jedziemy ropniakiem dowiadujemy się po otwarciu drzwi. Jeździłem dużo droższymi samochodami ale one mogły brac przykład z alfy. Jechałem z żona 200 km/h (na krótkim dystansie) i spokojnie rozmawialiśmy. Nie patrząc na licznik strzeliła, że jedziemy ok 160
~Alfisti
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Doskonałe wyciszenie wnętrza, żadnych przedmuchów przy większych prędkościach. W mondeo z 2005 przy 120km/h miałem wrażenie, jakby ktoś wyrywał mi uszczelki z drzwi, takie przeciągi. Silnik mruczy i faktycznie go słychać, ale to akurat wielki plus;)
~Mariusz clinic1@vp.pl
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
porównanie VW PASSAT 1.9 TDi 130KM przy prędkości 110km/h zaczyna się krzyk a nie rozmowa między pasażerami a ja w swoje AR 166 2.4JTD 20V 136KM 6b przy prędkości nawet 210 km/h rozmawiam z pasażerami... rozmawiam a nie się drę;-)
~tomasz.gradzki@wp.pl
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Silnik na zimno chodzi jak to klekot, ale tylko na zewnątrz - w środku jest doskonmale wyciszony a po rozgrzaniu wewnątrz słychać tylko sportowy pomruk, zupełnie jak nie diesel... Przy prędkości 180 kmh słychać tylko delikatny szum... miodzio :)
~Jakub
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Wyciszenie samochodu jest bardzo dobre. Przy słuchaniu muzyki idzie to odczuć, zwłaszcza jak się przesiada z Hondy Civic. Przy wolnych obrotach nie słychać dobrze silnika. Szum słychać od prędkości 140 km/h w górę.
~alfista
Sedan 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
wyciszenie nie najgorsze na wyzszym obrotach slychac silnik ale to jest brzmienie wow super to jest alfa przy wyprzedzaniu ma niezłego kopa i głosniejsza praca nie przeszkadza inni ją oglądaja z tylu choc tyl alfy jest rowniez ładny