Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

ramogster, 16 lat temu
Rok produkcji 1990
Audi 80 B3 Sedan 1.6 75KM 55kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Byłem przekonany że silnik 1,6 w tym samochodzie będzie paliwożernym mułem a tu niespodzianka. Ta wersja jest żwawsza od 1,8 i pali tylko koło 9 litrów gazu przy mało oszczędnej jeżzdzie.
Jak na tyloletnie auto daje mu 5 ponieważ wrażenie robi duże i to jest zaszczyt siedzieć w takim samochodzie za kierownicą. Jedynie bagażnik nie jest rewelacyjnie duży no ale z założenia jest to samochód reprezentacyjny a nie roboczy i tą role spełnia znakomicie nawet na dzień dzisiejszy.
Elastyczniejszy od silnika 1,8 75 konnego, mimo że ma gaz to jestem mile zaskoczony.
Brak jakichkolwiek problemów tylko wymieniłem olej na markowy ponieważ przy zwykłym potrafią biegi nie "wchodzić".
Brak wspomagania to dla mnie akurat zaleta. Auto prowadzi się dosłownie jednym paluszkiem. Nie ściąga go nawet przy koleinach i dziurach.
Bardzo dobra. Lusterka są duże a tylna szyba ogromna. Pod tym względem bije mercedesa. Z tym że jak prowadzi moja żona to narzeka że nie widzi końca maski :)
Jeżeli chodzi o prezencję to ****** na tak wiekowe auto to jest super! Wiele samochodów mu nie dorównuje nawet tych nowszych. Audi 80 B3 = :) Tico = porażka
Brak jakichkolwiek problemów w upalne dni a i ogrzewanie sprawuje się dobrze.
Z przodu naprawdę bardzo dużo miejsca. Wręcz można prawie leżeć. Z tyłu wożę dzieciaki, na nogi mają ogom miejsca nawet przy mocno rozłożonych przednich siedzeniach.
Słychać tylko szum opon. Przy prędkości ponad 120 słychać wyraźnie już silnik i szum wiatru. Ale to normalne. Z tym nie ma porównania nawet do innych samochodów.
Jak na tak ciężki samochód z tak małym silnikiem pali naprawdę mało nawet podczas agresywnej jazdy zapotrzebowanie na paliwo niewiele wzrasta. Przeglądy i naprawy są w granicach normy. Zależy to od tego jak kto dba o samochód. Ten model jest bardo mało wymagający. Wystarczy tylko zainwestować czasem w oryginalne części bo wszyscy wiemy do czego nadają się zamienniki.
Model B3 można kupić tanio a koszty spalania i części eksploatacyjnych są tańsze jak we Fiacie 126p. Czyli rewelacja!
Po zakupie wiadomo standard czyli wszystkie płyny i paski. Prócz tego przednie łożyska i tłumik bo już było to zużyte. Karoseria w bardzo dobrym stanie. Auto nie było na szczęście nigdzie uderzone tak więc rdza go nie ruszy. Hamulce jak na te masę są bardzo dobre. Silnik bez żadnych wycieków a elektryka działa bez zarzutu.
Odpukać ale jak narazie żadnych poważnych usterek mimo że natłukłem już nim masę kilometrów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

8,8