Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

marecqimarek@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 TD 80KM 59kW
Rok produkcji 1991
Audi 80 B3 Sedan 1.6 TD 80KM 59kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tak jak już wczesniej pisałem.Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie w tym aucie spalanie (ekonomiczna jednostka napędowa 1.6 TDi ) jak i karoseria ,która mimo upływu lat nie traci na jakości.Także jak na 18 letnie autko bardzo dobrze spisuje się skrzynia biegów.
jeżeli dobrze ustawiona jest pompa,autem nie telepie...niektórzy nawet pytali czy moje audi 80 (1.6TD) to benzyna czy diesel?może być jednak od następnego auta oczekuje cichszego diesla
doskonała choć już druga w moim modelu.Pierwsza wymieniona po około 300tyś.km , sprzęgło tak średnio co 200tyś km.Przy 400tyś km poddana została regeneracji pompa (koszt.około 700zł z doregulowaniem i montażem)
układ jezdny dosłownie przecięty.Choć jeżeli przyrównać go do Fiata UNO którym mam niestety czasem przyjemność pojeździć to układ jezdny audi,to rewelacja.Ale tak szczerze,to za delikatny przód jak na polskie drogi.Żeby nic nie stukało trzeba tak 2 razy do roku wymienić koncóweczki i inne elementy przedniego zawieszenia (mówie o zamiennikach).Rekompensuje to niska cena części zamienników
Same plusy.Duże lusterka znacznie poprawiają widoczność do tyłu auta.Ja osobiście wyeliminowałem martwy punkt w lusterku bocznym stosując duże lusterko panoramiczne w kabinie
Jak na auto konstrukcji końca lat 80 super.Odbija się to znakomicie na spalaniu.
Powiem szczerze,że ogrzewanie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.Auto szybko się nagrzewa.Dmuchawy mocno wieją,dając dużo ciepła choć są zdecydowanie za głośne przy ustawieniu pokrętła na max obroty
Auto ogółem świetne dla 4 osób.2 dorosłych i dwójki dzieci.Przy wyższych osobach brak miejsca z tyłu na nogi.Za to bardzo wygodna kanapa z podłokietnikiem i pokrowcem na narty wychodzącym ze środka foteli do wnętrza kabiny.Przód - dość sporo miejsca jak dla osób o wzroście 175cm
auto lepiej wyciszone niż VW z tego samego roku jednak mogłoby być cichsze ( mam tu na myśli silniki DIESLA)
Nie będę ściemniał pisze serio.Auto to użytkuje zawodowo.Pracujemy razem codziennie (taxi) spalanie rewelacja.W książce serwisowej jest napisane,że przy dwóch osobach,odpowiednio dobranych oponach i jednej walizce w bagażniku - na trasie przy nowym silniku 1.6TDi można było zejść do 3,8 L /100km przy ekonomicznej jeździe.Ja natomiast użytkując auto jako taksówki w mieście szacuje,że pali mi około 6 litrów natomiast na trasie gdy 120 nie przekraczam schodzi do ok. 4,5 -5 L .Zaletą jest też duży zbiornik 70L w moim modelu ,co daje możliwości pokonania sporych odległości na trasie bez tankowania.Osobiście leje ON i BioEster do auta i chodzi bez zmian.Spalanie zatem rewelacja.Polecam
jakość - cena...wszystko ok poza zawieszeniem przednim.
Znakomite,niekorodujące nadwozie auta.Dobrze wykonany środek,plastiki wysokiej jakości jak na autko za taką cene.
Zawieszenie zbyt delikatne ( chodzi mi tutaj o przód auta) a może to tylko nasze drogi są w takim stanie,że w tym modelu 2 razy w roku trzeba zmieniać przednie zawieszenie.Zdarzyło mi się nawet połamać amortyzatory przednie.Ale to już była wina słabych olejowych amorków i dziury w asfalcie wodą zalanej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD 80KM 59kW [l/100km]

5,3