Lista ocen Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2000-2003 (49) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~barman1234@o2.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Poważniejszych usterek w ciągu 3 lat nie miałem, wymieniłem jedynie sprzęgło. Mogę przyczepić się jeszcze do hamulców, u mnie często zdarzało się że przy hamowaniu z większej prędkości klocki hamulcowe nie chciały odbić, i strasznie się dymiło z kół. Często miałem też tak że przy cofaniu lub toczeniu się na niskiej prędkości jedno tylne koło piszczało. Powodem tego był również nie odbijający klocek hamulcowy
~Homer Jay
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Samochód kupiłem z instalacja gazową. Miałem przez nią sporo problemów: auto gasło przy niskich obrotach (zwłaszcza w wolnych zakrętach w prawo), silnik pracował nieregularnie - obroty falowały, gaz sprawiał też że wariowały sonda lambda i komputer pokładowy. Po roku męczarni usunąłem instalację. Od tamtej pory o aucie nie mogę powiedzieć złego słowa, nic się nie psuje, wszystko chodzi jak w zegarku.
~Maciej
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Coś się stalo z układem kierowniczym. Właściwie, to takie auto kupiłem. Nie miałem nigdy Niemca. Kierownica drży na nierównościach, puka, przenosi najmniejszą nierówność. Jazda tym autem to koszmar. Uszczelniacze poszły w przekładni kierowniczej. Ucieka płyn od wspomagania. Listwa wg mechanika jest o.k. Co to moze być?? Niech mi ktoś pomoże.
~musio3
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Tutaj też bez większych niespodzianek - zapchany kolektor, silniczek krokowy do wymiany (osad z paliwa), jeden przewód dolotowy powietrza do silnika (nie pamiętam dokładnie), skrzypiące zawieszenie (hamulce i sprężyny czy coś koło tego). Poza tym najważniejsze - silnik i układ jezdny bez zarzutu.
~osa_tor5
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Nic powaznego sie nie dzialo w sumie. Raz samochod nie chcial odpalic i nie wiadomo co bylo. VAG nie chcial sie laczyc wiec desperacko szukalem luznego styku. Odlaczenie wtyczki od sterownika silnika i jej podlaczenie caly problem rozwiazalo i smiga do dzis.
~Kuba dla niektórych zwany Apek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Tutaj niestety od razu po zakupie musiałem wymienić uszczelkę głowicy. Wyrzucało płyn chłodnicy okazało się że przedostawał się do komory silnika. Zepsuł się wskaźnik prędkościomierza. Czujnik w skrzyni do wymiany.
~Redy to go
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Sonda, przewody, czujnik siły hamowania, pompa wodna, skrzynia biegów, klimatronic i pod koniec znowu coś chyba wtryski bo na benzynie nie chodzi.. Na szczęście ktoś go kupił.. Mam wrażenie, że o czymś jeszcze zapomniałem..
~Woytass888
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Uszczelka pod głowica sie posypała,sprzegło znienacka zaczelo ciagnac jak w Subaru Imprezie na wolnych obrotach, chłodniczka oleju,wezyki z ukladu chłodniczego pękaja jak kondony, filter oleju sie poci
~Szymon
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Nie spotkałem się z takimi. Po kupnie auta i wymianie świec, cewki, kabli, filtrów, przejeździłem 15 tysięcy kilometrów kompletnie bezawaryjnie.

Usterki Audi A3 8L

Audi A3 8L – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Franek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Unieruchomienie auta kilka razy. Mimo, że olej i filtry wymieniam co 10 tys...... Rozrząd na czas hamulce tak samo. Auto nie jest popowodziowe
Audi A3 8L Hatchback