Lista ocen Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2000-2003 (59) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Redy to go
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
P O R A Ż K A po całości. W rocznikach od początku produkcji do chyba 2001r. włącznie te skrzynie mają wady fabryczne. Wypadają jakieś sworznie, wyłamują się zęby. W tych autach montują te same silniki co w A4 a skrzynie są delikatniejsze, koła zębate mają mniejszą szerokość i szlag je trafia. W mojej poleciało kółko od wstecznego. Na szczęście znalazłem dobrego mechanika, który wymienił je na dobre. W trakcie naprawy okazało się też, że...
~Kuba dla niektórych zwany Apek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Skrzynia w naszym modelu nie pracuje idealnie. Jedynka wchodzi ciężko. Myślę że jest to sprawa regulacji lub wymiany jakiegoś drobnego elementu bo czasami ta skrzynia chodzi jak w japończyku a czasami jak w żuku. Dotyczy to tylko pierwszego biegu. Wsteczny nigdy nie zgrzyta. Ocena 3 za tą jedynkę ale myślę że to tylko w moim przypadku.
~Tom
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Sporo problemow mialem z wrzucaniem biegow. W koncu rozebralem caly wybierak od srodka I przy skrzyni, wyczyscilem, powymienialem wszystkie plastikowe tuleje I gumowe elementy, nasmarowalem, zlozylem I jest gitara. Piaty bieg moglbym byc inaczej zestopniowany, gdyz powyzej 120 obroty Sa za wysokie I jest glosno.
~Szymon
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Podczas eksploatacji nie miałem żadnych problemów, skrzynia pracuje b. dobrze, biegi wchodzą dość ciężko lecz przyjemnie. Brakowało mi jednak 6 biegu, przy prędkościach autostradowych rzędu 140km/h silnik pracuje już przy 4500 obrotów/min.
~Paweł
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Ten model jest znany z awaryjnych skrzyń biegów. Niewiele więcej można dodać w tej kwestii. Normalką jest haczenie przy wrzucaniu biegów czy rozsypujący się mechanizm różnicowy. Ja na razie mam toporne chodzenie biegów, czasem coś zazgrzyta.
~Hmm
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Na autostradę przydałaby się 6-tka, tak poza tym bardzo fajnie skrzynia działa, bardzo długie przełożenia, silnik elastyczny i moc 102 KM mnie wystarczają, acz szukałem 1.8T, ale znaleźć w fajnym stanie to niestety problem.
~Paweł
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
5 biegów do tego silnika w zupełności wystarcza, zestopniowanie jest bardzo dobre, a trwałość ponadprzeciętna. Zdarzyły się momenty, ze bałem się o jej stan, ale dalej jeżdżę bez naprawy( dodam tylko, że było to 2 lata temu)
~osa_tor5
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Skrzynia chodzi lekko i precyzyjnie. Nie halasuje i poki co bez zadnych wyciekow. Przelozenie jednak utrzymuje wysokie obroty silnika, przy 100km/h na 5 biegu 3tys to sporo ale widocznie tak musi byc
~Automaniak nurass
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Pracuje bez zastrzeżeń, w moim aucie choć ma teraz 11 lat i nie była wymieniana jest dobra i precyzyjnie wbija biegi. Tylko przy 1 trzeba mieć lekkie wyczucie. Jest taka jak na Audi przystało.
Dziennik kosztów dla Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
9,8
~simonkw
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Czasem problemy z 1 lub wstecznym, ale to zadne problemy w sumie. generalnie wygodna skrzynia, ale brakuje na trasie szóstki, po mieście zaś czasem ciężko opisać który bieg lepszy czy 3 czy 4.
Audi A3 8L Hatchback