Lista ocen Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2000-2003 (64) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Automaniak nurass
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Na naszych \"wspaniałych\" polskich drogach pracuje rewelacyjnie. Mimo, że jest sztywne to jest komfortowe, doskonale minimalizuje wibracje powstałe po przejechaniu nawet przez dużą dziure. Trzyma się zakrętów jak przyklejone. Przy dużych prędkościach, czyli większych niż 140 zachowuje sie pewnie. Nie podskakuje, nie trzeszczy.
~Szymon
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Samochód prowadzi się pewnie w zakrętach, wspomaganie kierownicy niezbyt mocne, nieprzeładowany systemami, jak dla mnie rewelacja. Samo zawieszenie jednak nie jest bardzo trwałe, zwłaszcza z tyłu. Belka skrętna po jeździe na polskich drogach potrafi płatać figle, lecz koszt części nie jest duży.
~musio3
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Jak na takie gabaryty samochodu jest doskonale. Po prostu trzyma się jak rzep. Oczywisty minus to kiepski komfort jazdy - przewiezienie starszej (stateczniejszej osoby/dziecka) graniczy z obciachem. To samochód dla młodych i usportowionych dusz, które szukają emocji, nie zaś komfortu.
~barman1234@o2.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Samochód jeździ jak po torach! Świetnie się nim wchodzi w zakręty, jednak gdy przedobrzymy to auto zachowuje się troche podsterownie. Na polskich drogach można niekiedy sobie wybić zęby. Zawieszenie jest twarde i jeśli ktoś szuka komfortu niech poszuka innego samochodu
~Kuba dla niektórych zwany Apek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Auto sztywne dobrze wybiera nierówności i bardzo dobrze się prowadzi, w zakrętach nie buja się na boki. W porównaniu z poprzednimi autami jakie miałem (Opel Ascona, Astra 1 i 2, Lanos) jest najlepsze. Bardzo dobrze tłumi hałasy z dziurawych polskich dróg.
~swiss54
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Samochód zawsze jedzie tam gdzie chcę. Zawieszenie zostało obniżone poprzez zastosowanie amortyzatorów Bilstein i skróconych spreżyn H&R przez co środek ciężkości został obniżony i auto lepiej trzyma sie na zakretach.
~Paweł
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Układ jezdny jest Ok. Pewny, dający duży zapas pewności w prowadzeniu. Minusem na naszych drogach może być jego sztywność. Dobra jest także wytrzymałość zawieszenia a najczęstsze usterki to nadrywanie elementów gumowych.
~xyz
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
poza cieknącą przekładnią kierowniczą standardowa wymiana "gum" w zawieszeniu i działa ok (cieknące maglownice to chyba też standard w tych samochodach regeneracja powinna wystarczyć na dłuższy czas)
~BartekzA3
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Prowadzi się dobrze, pewnie i komfortowo. Zawieszenie seryjne dobrze radzi sobie z naszymi drogami. Na razie jest mało zużyte ale jak już będę wymieniał spróbuje sportowego zawieszenia.
~Hmm
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Co tu pisać, bardzo dobrze, klei się do drogi, w końcu to AUDI i wersję S3 ma, a więc aspiruje do jazdy sportowej, mimo, że z tyłu tylko belka skrętna. Mam Focusa MK2 i jakoś różnicy nie widzę w prowadzeniu.
Audi A3 8L Hatchback