Ocena kierowcy - Audi A3 8P Hatchback 3d

MateuszP, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Audi A3 8P Hatchback 3d 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Stabilne można śmiało wchodzić w zakręty jest przy tym ciche i komfortowe na oponach 205 nie wiem jak na 225 moze kiedyś sprawdze:)
Fajne wygodne auto, bezawaryjne jednak wolałbym w nim widzieć silnik benzynowy albo 2.0 tdi ale ponoć są bardziej awaryjne niż 1.9 tdi i napęd quattro niestety podnosi to cenę samochodu:/
Po odpaleniu jak to pompowtryskiwacze hałasuje później jak sie rozgrzeje całkiem przyzwoicie, elastyczność dobra jednak ciągnie tylko między 2000-3000 obrotów potem tylko hałasuje nowsze diesle z common rail potrafią więcej; dodatkowo cenie silnik za bezawaryjność pali do strzału nawet przy niskiej temperaturze:)Mocy do normalnej jazdy wystarcza jednak zawieszenie prowokuje do ostrzejszej jazdy a wtedy chciałoby się wiecej:D
Tutaj tak sobie, wsteczny czasami z lekkim zgrzytem a prowadzenie lewarka mogłoby byc precyzyjniejsze da sie z tym żyć jednak jak na audi powinno być lepiej
Daję najwyższą ocenę dlatego, że jak na przedni napęd i cieżki silnik diesla z przodu prowadzi się świetnie dzieki wielowachaczowemu zawieszeniu.Stabilnie na prostym choć tył czasami lubi podskoczyć a w zakretach można się nawet uśmiechnąć:); co do układu kierowniczego to wporządku całkiem prezycyjny ale uwazam, że mógłby mieć nieco mniejsze wspomaganie ale znowu podczas parkowania sie przydaje dodkowo plus za odłaczalne esp!!
Z przodu spoko natomiast tył ciężko ze względu na małą i wysoko umieszczoną tylnią szybę trzeba się przyzwyczaić i parkować na wyczucie:)
Same plusy jak to audi wszystko pod ręką i logicznie bez zbędnych udziwnień; przycisków w sam raz
Latem do klimy trzeba się przyzwyczaić wolę ustawić manualnie bo gdybym jezdził na auto to byłbym chory, zimą ogrzewanie sprawne dość szybko nagrzewa plus za funkcję odparowania szyb
W innych kompaktach dużo więcej miejsca natomiast fotel można ustawić jak się chce za to duży plus gdyby nie było dużej regulacji to pewnie bym się nie zmieścił; jednak w tym samochodzie mogę jezdzić tylko za kierownicą mam 186 cm i na tylnich siedzeniach w dłuższej trasie nie polecam siadać;kiedy prowadze za mną niestety też nie siedzi się najwygodniej gdyż maleje przestrzeń na nogi...
Tutaj niestety mogłoby byc lepiej diesla słychać zawsze czy na zimno czy po rozgrzaniu się silnika szkoda bo wpływa to na komfort jazdy
Daje najwyższa bo gdy się chce można naprawde ekonomicznie pojechać w cyklu mieszanym robie około 730 - 800 km a bak ma 55 litrów, w daleką trase nie jechałem jeszcze więc wspieram się doświadczeniami innych myślę, że w 5 litrach spokojnie się zmieści
Teraz można kupić dobre auto z przebiegiem ok 100000km za jakieś 50 000zł mowa o bezwypadkowym egzemplarzu, mój ma dodatkowo tempomat jednak z takich bajerów przydałby się komputer pokładowy i skóra na kierownicy
Mam auto od marca z 2009r. wymieniałem rozrząd na nowy ale to profilaktycznie
W ciągu niecałych 9 miesięzy nic się nie działo auto ma 125 000km