Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

Tommi, 7 lat temu
Silnik 2.7 V6 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2010
Audi A6 C6 Avant 2.7 V6 TDI 190KM 140kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo polecam, to już moje drugie A6 C6, sam kupiłbym ponownie zarówno pierwsze jak i drugie. Napęd quattro w zimie to najlepsze co może być, inni stoją, ty jedziesz. Apetyt silnika na paliwo bardzo umiarkowany jak na moc, którą dostarcza, przy emeryckiej jeździe udało mi się zejść do 5l/100km na odcinku 130km, a na trasie 1300km z czego 1150 po autostradzie gdzie 1300km przejechałem w 13h (w tym tankowanie i obiad w fast foodzie) 7,3l/100km.
kupiłem już zachipowany - mam 230km zamiast 190km, silnik jest bardzo elastyczny, praktycznie zawsze jest zapas mocy pod nogą, spalanie super
Automat zmienia biegi bardzo płynnie, nie zdarza się jej szarpać, nie jest to dwusprzęgłówka tylko klasyczny automat, więc szybkość zmiany mogłaby być lepsza, ale jak na swoje czasy konstrukcyjne to chyba nie było lepszych.
mam wersję s-line, więc obniżoną i utwardzoną i do tego na 19" kołach, w porównaniu do poprzedniego auta (to samo tylko ze standardowym zawieszeniem) jest twardo, szczególnie na naszych drogach.
nie mam zastrzeżeń, tam gdzie nie widać pomagają czujniki parkowania z sygnalizacją dźwiękową i na wyświetlaczu
liczba przycisków w sam raz, obsługa MMI bardzo intuicyjna, zdecydowanie lepiej rozwiązana niż w Mercedesie (żona ma A-klasę W176) czy BMW
klimatyzacja wydajna, w poprzednim C6 kilka razy miałem przeboje, że z centralnych nawiewów w upały grzało zamiast chłodzić, ale udało się problem rozwiązać poprzez czyszczenie i smarowanie zaworków. W zimie z ogrzewaniem trochę gorzej, ale w końcu to diesel więc wolniej się nagrzewa od benzyny.
to duże auto więc z przestrzenią nie ma problemów (z tyłu nie jeździłem), duży bagażnik
uważam, że auto jest dobrze wyciszone, przy prędkościach autostradowych można swobodnie rozmawiać
Audi jak to Audi nie jest tanie w utrzymaniu, nie miałem praktycznie żadnych usterek więc wymieniałem jedynie części eksploatacyjne
auto dość drogie, ale widać za co się płaci, jakość materiałów na bardzo wysokim poziomie, mam już 220tys przebiegu i na kierownicy, drążku tiptronica i fotelach nie widać żadnych śladów zużycia! Mój znajomy jak wsiadł to nie wierzył, że mam taki przebieg.
zepsuł się zamek w drzwiach pasażera, wprawdzie działał, ale cały czas sygnalizował otwarte drzwi pasażera, wymieniłem. Raz przestała działać elektrycznie otwierana klapa bagażnika, następnego dnia problem ustąpił i nie wystąpił ponownie przez 2 lata do teraz
na szczęście brak:)
Audi A6 C6 Avant