Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

Paweł, 4 lata temu
Silnik 3.0 V6 TDI 233KM 171kW
Rok produkcji 2007
Audi A6 C6 Avant 3.0 V6 TDI 233KM 171kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Że auto 2 tony może tak jeździć.
Przeniesienie napędu
Inne : Czasami coś zatrzeszczy z tyłu.
Auto z Niemiec kupione w komisie we wrześniu 2018r. za 30k z przebiegiem trochę ponad 250k. Czy ten przebieg był oryginalny nie wiem, z mmi wychodziło ok 300k ale skóry czy inne materiały wyglądały znacznie ładniej niż na innych egzemplarzach z podobnym przebiegiem. Rozrządu też nie było słychać. W aso dowiedziałem się tylko, że auto przez pierwsze 6 czy 7 lat robiło trochę ponad 30k km rocznie a w 2010 miało czołówkę ale zostało naprawione i dalej jeździło. Wydatki jakie poczyniłem kształtowały się następująco: 1. wrzesień - opony letnie, olej i filtr do silnika - 1,8k 2. październik - olej i filtr w skrzyni, klocki hamulcowe przód - 1,2k 3. listopad - łożysko koła przedniego - 0,5k 4. grudzień - trzecie światło stop - 0,3k 5. luty - serwis klimatyzacji - 0,3k 6. marzec - filtr paliwa, tarcze i klocki tył - 0,8k 7. kwiecień - chip - 1k 8. maj - czyszczenie wtryskiwaczy i pompa paliwa w baku (aso) - 3,2k 9. lipiec - olej i filtr do silnika, filtr powietrza - 0,5k 10. wrzesień - wahacze górne i geometria - 0,5k 11. luty - olej i filtr do silnika, filtr paliwa, tarcze i klocki przód - 2k 12. kwiecień - akumulator - 0,5k Łącznie na auto w ponad półtora roku poszło ponad 15k (w tym ubezpieczenia, przeglądy itp., bez kosztów paliwa). Części to markowe zamienniki a zalewany olej to motul 5w30 zmieniany co 11-13k km. Czy to dużo czy mało ciężko ocenić. Wg mojej oceny to tyle ile warte jest to auto. 2 tony wagi, ponad 550 momentu, quattro i duży komfort podróżowania musi coś kosztować. Spalanie średnie to 10l. W trasie przy przepisowej jeździe wyjdzie i 7l. Przy jeździe sprawiającej przyjemność to trochę ponad 8l. W mieście 10-15 - głownie zależy od stylu jazdy. Czy rozrząd już słychać? Mogę napisać, że raz tak a raz nie. Z tego co się dowiedziałem w marcu 2020r. wymiana to 4-5k ale z tym jeszcze poczekam. Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony. Jeżdżone jest codziennie w Warszawie po ok 30km. Czasem coś zatrzeszczy w okolicy bagażnika (możliwe, że przy wymianie tylego stopu coś się źle spasowało), czasami zablokuje się zamek tylnych drzwi i trzeba otwierać od środka, czasami po emeryckiej jeździe zadymi jak się przyciśnie (wycięty dpf) ale to nic. Auto ma prawie 14 lat a wizualnie i mechanicznie chyba faktycznie ma te 300k przebiegu, materiały w środku nie zmieniły się w porównaniu do tego jak wyglądały w dniu zakupu. Audio fabryczne standardowe też ładnie gra. Jeśli w najbliższym czasie nie wydarzy się nic niezwykłego nie będę wymieniał tego auta.
Silnik po chipie elastyczny, z zapasem mocy, czasami lekko zadymi ale tragedii i wstydu nie ma.
Odnoszę wrażenie że czasami jest za wolna do tej mocy chociaż jak trzeba przycisnąc spod świateł to w zupełności daje radę.
Na mokrym trzeba się postarać aby załączył się system, na suchym w ostrzejszych łukach przy większej prędkości pisków nie słychać.
Rdzy nie widać.
Jak na 5 metrowe kombi wystarczająca.
Bez uwag.
Wydajne.
Mam prawie 2m, z przodu super, z tyłu też może być. Jak miałbym poniżej 1,9 powiedziałbym że miejsca jest bardzo dużo.
Mogłoby być lepsze przy przednich drzwiach ale może to wina zużytych uszczelek. Za to silnik w czasie jazdy przy wchodzeniu na obroty ładnie brzmi, mimo że to diesel.
Jak się dba tak się ma. Można wydać niezbędne minimum i jakoś będzie się jeździć no chyba, że będzie pech i siądzie rozrząd czy skrzynia biegów.
W moim przypadku łączne średnie koszty utrzymania to ok 1,3k na miesiąc - połowa paliwo.
Na półtora roku 3x zaświeciła się kontrolka poziomu oleju gdzie olej był w normie. Przed ostatnią wymianą czujnik zdemontowany i wyczyszczony. Na razie jest ok. Poza tym trzecie światło stop i zamek w tylnych drzwiach.
Na 30k km nic poważnego się nie zadziało, poza pompą paliwa w baku.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI 233KM 171kW [l/100km]

8,7