Ocena kierowcy - Audi Q5 I SUV

Dario, 14 lat temu
Silnik 2.0 TFSI 211KM 155kW
Rok produkcji 2009
Audi Q5 I SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo cichy silnik i dokonała skrzynia DSG samo wnętrze / mam w beżu/ bardzo ciepłe i przytulne - nie lubie czarnego standartowego wnętrza
to moje pierwsze audi - do tej pory tylko auta - Japan - byłem wrogiem tej marki ale po analizie - jest niezłe - jednak Niemcy potrafią zrobić auto - a technologia rzeczywiście super nowoczesna zdecydowanie polecam 2.0 TFSI - osobiście nie cierpię - diesla - myślę ,że jedyny konkurent to Infiniti EX 37 / nie testowałem/ ale tam będzie duuużo wieksze zużycie paliwa
silnik doskonały - potężna moc i duży moment obrotowy /350Nm/ przy 1500 zaskoczyła mnie kultura pracy i doskonałe wyciszenie - prawie jak w Lexusie
DSG - 7 biegów z aktualnie wyświetlanym biegiem na którym się jedzie .Skrzynia błyskawicznie przełacza biegi - przy delikatnym operowaniu gazem - 60km/h i 7 bieg !!! redukcja super tryb tiptronic w zasadzie - nie korzystam
zestrojony sztywno - ale komfortowo zachęca do dynamicznej jazdy. tryby regulacji sztywności zawieszenia- wyraźnie wyczuwalne super hamulce !!!
bardzo dobra do przodu i boki ale tył tradycyjnie gorzej trochę żałuję że nie dokupiłem kamery cofania chociaż - czujniki cofania są bardzo sprawne i zdecydowanie polecam
fotele sportowe / za dpłatą/ dobrze trzymają, kierownica, deska - najwyższy poziom trochę mnie irytowało czerwone podświetlenie wszystkich wskażników ale szybko zaakceptowałem zegary - znakomita jakość , podświetlenie i czytelność
może ogrzewanie mogłoby być sprawniejsze ale to przecież duą \"buda\" do ogrzania ale wystarczy temp. podkręcic i jest OK
bardzo przestronny ale i przytulny
doskonałe wyciszenie !!! zamykam drzwi i jestem w innym świecie ... zestaw nagłaśniajacy super
podam realne zuzycie paliwa: trasa średnio 9 litrów przy delikatnej jeżdzie 8.5 w mieście mało jeżdze ale ta skrzynia DSG - skutecznie obniża zużycie - myśle że w 10 zmieści się
niestety bardzo droooogie ale komfort i jakość - kosztuje
dopiero 14 tys - poczekajmy......
jw

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 211KM 155kW [l/100km]