Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 3d E81

elomike, 10 lat temu
Silnik 1.6 116i 122KM 90kW
Rok produkcji 2009
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 3d E81 1.6 116i 122KM 90kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jazda jak gokartem.
Silnik : Trzy razy cewka zapłonowa w ciągu trzech lat. Na szczęście wszystkie awarie na gwarancji
Układ elektryczny : Bardzo droga diagnoza komputerowa, standardowe radio jest do niczego, a ciężko je wymienić ze względu na skomputeryzowanie
Zawieszenie : Trochę w tym zasługi 18- calowych felg, ale 50 000 to chyba i tak mało jak na BMW
Bardzo przyjemnie się jeździ, ciężko nie dostrzec zalet tylnego napędu, krótkich zwisów i niskiego środka ciężkości. Spalanie i wygoda podróżowanie bardzo korzystne, atrakcyjny wygląd. Ogólnie dobry samochód. Jednak koszty serwisowania, denerwujące drobiazgi na prawdę potrafią zniszczyć całokształt. Po pierwsze skomplikowany układ elektryczny. Bardzo dużo modułów, komputerów i tak dalej. Niestety w takim samochodzie bardzo trudno zabawić się w car audio, po drugie niektóre elementy są bardzo marnej jakości. Uszczelka skrzyni biegów, sama skrzynia biegów (zgrzytanie przy wrzucaniu jedynki i wstecznego), cewki zapłonowe, do tego obecnie usterka nie do zdiagnozowania przez ASO i nie-ASO: samochód czasami kręci bardzo długo przy odpalaniu.
Zimny lubi hałasować jak najpodlejszy Diesel. Wydaje różne dźwięki.
Po 50 000 km skrzynia skrzeczy przy wrzucaniu wstecznego i jedynki
Bardzo dobrze się prowadzi. Napęd na tył to wielka rzecz, na prawdę potrafi wiele zmienić. Nisko usytuowany środek ciężkości powoduje że jazda w zakrętach, nawet przy większych prędkościach to sama przyjemność.
Troszkę małe lusterka, ale jest nieźle.
Bardzo wygodnie, ale trochę za mało schowków w wersji podstawowej. Brak uchwytu na kubek!!!
Dobrze. Panel manualnej klimy bardzo przejrzysty i działający bez zarzutów.
Nie ma co się spodziewać że to ciężarówka, ale jest nadspodziewanie dobrze. Dopóki jednocześnie z przodu i z tyłu nie siedzą osoby powyżej 180 cm to nie ma problemu. Jazda we dwójkę bardzo przyjemna, mam 1,90 i odsuwając fotel kierowcy do końca i maksymalnie w dół mogę wyprostować zupełnie nogi. jazda w pięć osób możliwa, jeśli pasażerowie tylnej kanapy nie są superwysocy.
Po prostu dobrze. Nie jest super, zwłaszcza na zimnym silniku.
O ile samo spalanie jest w porządku, to nie można tego powiedzieć o serwisowaniu. Strasznie drogo, a niestety niektóre rzeczy lubią nawalić. Uszczelka skrzyni biegów 300 zł. Najprostsza diagnoza komputerowa 200 zł. Sprawdzenie rozrządu 500 zł. (ceny poza ASO)
Dla mnie tak śmieszne określenia jak "prestiż" nie istnieją. Jeżdżąc tym samochodem odnoszę wrażenie że wydałem dużo pieniędzy na stertę elektroniki której nie chcę, a nie dostałem lepszej jakości skrzyni biegów i niektórych elementów silnika. Nie mówiąc już o uchwycie na kubek!
I tu jest pies pogrzebany. Duuuużo drobiazgów denerwuje. Wycieki ze skrzyni biegów, wylany amortyzator, trzeszczący podłokietnik. Pęknięta szyba, ot tak. Po prostu rano wstałem i pęknięcie od dołu
Trzy razy cewki zapłonowe silnika (na szczęście trzy razy w okresie gwarancyjnym)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 116i 122KM 90kW [l/100km]

6,7