Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Touring

Damcyk, 12 lat temu
Silnik 323 i 170KM 125kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 3 E36 Touring 323 i 170KM 125kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : radosc z jazdy. teraz rozumie dlaczego bmw ma tylu fanow.
Układ hamulcowy : wiek, sol, korozja robia swoje, trzeba bylo kilka wymienic, dorobic
doskonale, jestem bardzo zadowolony, auto z pazurem, zacheca, wrecz prowokuje do ostrej jazdy. na poczatku musialem bardzo uwazac zeby sie za szybko przy fotoradarach nie przejechac, ale teraz juz sie przyzwyczailem i mi przeszlo. daje duzo frajdy z jazdy. nie dal mi tego nowy mercedes swojego czasu (c220cdi 2007rok, ani laguna 2.0 2000rok-choc nie byla zla). to auto ma charakter, sprawia, ze wysiadajac z niego, usmiechasz sie do siebie. haslo reklamowe radosc z jazdy jest w pelni uzasadnione. tak, wiem, ze teraz sie wielu naraze; ale ostatni raz takie uczucie przerabialem w alfie 33 za mlodu :) nie chodzi o trakcje; przod/tyl naped, po prostu frajde, radosc z jazdy
jestem milo zaskoczony. legendarne 6cylindrow w rzedzie. pomimo sporego przebiegu silnik pracuje cichutko i równo, sporo w tym zaslugi poprzednich wlascicieli, ze dbali. jest naprawde fantastycznie. na odpalonym silniku test monety zalicza bez problemu. no i ta jazda. do 2,5tys obrotow spokojnie, po przekroczeniu 4tys budzi sie bestia. co ciekawe, podobno bmw biora olej. ten po sporym przebiegu nie bierze ani grama. moze dlatego, ze raczej jezdze spokojnie, typowy cruising.
biegi ladnie wchodza, precyzyjnie, bez cienia watpliwosci. zadnych problemow. daje frajde z jazdy
ma swoje kilometry najechane, ale nadal wszystko prawidlowo. bardzo pewnie sie prowadzi. zacheca do szybszej jazdy, zabawy. pare razy probowalo zarzucic, z zaskoczenia, ale asc (nadal dziala -odpowiednik kontroli trakcji) uratowlo mi tylek. oczywiscie mozna tez asc wylaczyc, i zaczna sie zabawa. szybkie kontrowanie kierownica w cenie :)
nie ma sie do czego przyczepic. to kombi, rowniez do tylu rewelacja.
nie ma problemu z niczym, legendarny kokpit nachylony w strone kierowcy, ulatwia sprawe. wszystko na miejscu i pod reka.
jest klimatronik, caly czas ustawione w opcji auto. przerwietrzanie bez problemu. jedyny mankament, w opcji auto latem trzeba osobno wlaczyc klimatyzacje, co moze troche dziwic. ustawiajac temp na 21 oczekujesz ze automat zalatwi wszystko sam, niestety latem trzeba mu pomoc i recznie wlaczyc klime.
nie ma problemu, z tylu pasazerowie byli zadowoleni. moze oczekiwalem troche wiecej miejsca, bo wszystkie moje poprzednie auta byly wieksze. ale z drugiej strony, to nieduze auto. jest po prostu skrojony na miare. mam 180cm wzrostu i czuje sie jak w kokpice, skupiam sie na jezdzie, reszta przestaje istniec. bagaznik 380l -raczej skromny, podobno mniejszy niz w sedanie. dla dwojki doroslych spokojnie wystarczy.
mile zaskoczenie. nawet po przebiegu nie ma specjalnie \"swierszczy\" w samochodzie. czasem z tylu, z bagaznika cos slychac, ale to chyba moje klamoty w bocznych schowkach. nie ma problemu z szumami.
powiem tak 170KM, ponizej 6,8l/100km to najnizsze spalanie w trasie, ktore osiagnalem. na co dzien jest to miedzy 7,5-10l ale jezdze raczej spokojnie. mieszkam w przelotowej miejscowosci. wyjezdzam za miasteczko i od razu 5tka, i 100ka na liczniku. gdybym mieszkal w miescie, (korki) na pewno byloby to duzo wiecej i pewnie bysmy sie rozstali.
doskonale, to malo powiedziane. fantastycznie! mieszkam w uk. dalem za niego tygodniowke. jezdze juz rok bez problemu, niedlugo po zakupie dorobilem przewody hamulcowe i smiga bez problemu. ciesza dobrej jakosci materialy, ktore po uplywie lat nadal sa w dobrej formie. dodam, ze nigdy nie ogladalem sie za bmw, stereotypy. kupiony z przypadku. poprzedniego auta nie oplacalo sie naprawiac, a ten akurat byl blisko i potrzebowalem czegos \"na szybko\"
to stare auto, a nie ma problemow, wszystko dziala. 4 elektryczne szyby, klimatronik, centralny zamek, asc, wszystko jest sprawne; przy odpalaniu wszystkie kontrolki gasna. dodam, ze auto w tej chwili ma 15lat!
jak na \"starego trupa\" jest dobrze. nie bylo zadnych wiekszych problemow. jedyna naprawa do tej pory, to dorobienie kilku przewodow hamulcowych -przerdzewialy. no i probuje/zaczyna mi rdzewiec na rantach przednich drzwi, nadkole z tylu i klapa bagaznika

Pb - zużycie paliwa dla silnika 323 i 170KM 125kW [l/100km]

7,8