Lista ocen BMW X3 E83 (68) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciekgt@wp.pl
SUV xDrive20d 177KM 130kW
Miałem okazje jeździć kilkoma automatami i tylko skrzynia DSG ma podobnie świetne parametry pracy jak ta w BMW. 3 tryby pracy (zwykły, sport automat, manual) pozwalają na pełną frajdę. Płynne zmiany biegów, zero szarpania, nie słychac mechanizmów z układu napędowego(a to było normale w Volvo), redukcja w trybie sport błyskawiczna, przepaść ws do VolvoXC70 z 2004r - in plus oczywiście.
~wojdul@interia.pl
SUV 2.0d 150KM 110kW
automatyczna -bardzo dobra , chociaż w górach nieraz gwałtownie zmienia z szarpnięciem, o 2 klasy lepsza niż miałem w Jeep-ie i Audi A6 Quatro 2,5D (2000r.),przy kupnie testowałem Hondę CRV w benzynie -automat tragicznie wolny,także VW Tiguan 2,0d automat lepszy niż w Hondzie, ale bez porównania gorszy niż w BMW X3
~Xevoz
SUV xDrive20d 177KM 130kW
Bardzo przyjemna praca, biegi fajnie i przyjemnie chodzą, zwłaszcza od 3 w górę, można sobie sportowo "powachlować", skrzynia jest raczej krótka co pomaga w mieście i na krajówkach ale jeśli chcemy utrzymywać prędkości rzędu 160+ na autostradzie to obroty będą wysokie (3,5 tys obrotów i więcej)
~ZT
SUV 3.0 sd 286KM 210kW
Automat jest szybki i bardzo miękko przełącza, ale jego charakterystyka ustawiona jest bardziej sportowo niż w autach innych marek... no cóż w końcu BMW zawsze było luksusową marką z ambicjami sportowymi. Czasami się trochę zastanawia, ale potem trzeba się dobrze trzymać, żeby nie wyrwało z fotela.
~totylkoja
SUV 2.0d 150KM 110kW
Automat nareszcie dostępny w wersji 2.0l!!! I to jaki automat!!! - pełno opcji, czyli oszczędna jazda i sportowa plus manualna zmiana biegów, a do tego pełna inteligencja i błyskawiczna szybkość. Na prawdę nic więcej nie potrzeb a do normalnej jazdy a nawet do czegoś więcej.
~Succussio
SUV xDrive25i 218KM 160kW
Po zakupie wymieniony olej ciśnieniowo (przy przebiegu 160kkm to graniczna wartość) przy większym przebiegu jak działa poprawnie lepiej nie zmieniać. Całkiem sprawnie. Na zielonym zostawia się wszystkich z manualną skrzynią biegów. Ogólnie kosztowny luksus.
~Bodek
SUV 3.0 i 231KM 170kW
Waha się przy starcie i jak każdy pięciobiegowy automat ma rozterki przy miejskich prędkościach, na który bieg się zdecydować. Pomaga steptronic, a dzięki mocy silnika udaje się połączyć ekonomię ( w możliwym wydaniu ) z przesuwaniem masy i akustyką.
~Robert
SUV 3.0 i 272KM 200kW
Nic dodać i nic ująć. Na początku wydawała mi się trochę ospała ale tak ma być. Jeśli chcecie szybką bezkompromisową zmianę biegów to przejdźcie na tryb sport. Całkowita zmiana charakteru.
~CZLOWIEK
SUV 2.0d 150KM 110kW
OK....stara dobra skrzynia bez udziwnien ..MOZNA JECHAC NA 4 BIEGU NIE DLAWI SILNIKA.......W ZIMIE PO SNIEGU I LODZIE JADE NA 3 BIEGU I SILNIK NIE RYCZY....MAM KONTROLE NAD PREDKOSCIA ....
~Wonski
SUV 3.0 d 204KM 150kW
Automat GM nie jest mega żywotny niestyty ale koszty remontu dziś już nie są jakieś straszne jak na automat. Skrzynie po FL od 2007 skrzynie ZF lepsze wytrzymujące więcej ale bardzo kosztowne w naprawie.