Ocena kierowcy - Chrysler 300C II Sedan Facelifting

Daniel, ponad rok temu
Silnik 3.6 V6 296KM 218kW
Rok produkcji 2018
Chrysler 300C II Sedan Facelifting 3.6 V6 296KM 218kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : całokształt
Komfortowy i ekonomiczny krążownik na co dzień
Silnik prosty i długowieczny. Wyprodukowany w milionach egzemplarzy i dobrze ogarnięty już przez mechaników, szczególnie w stanach. Ew drobnostki jak wymiana plastikowej obudowy filtra oleju na metalową można ogarnąć samemu w dwie-trzy godziny. Porównując z europejską konkurencją w kategorii 300 koni jest bardzo bezawaryjnie. Odnośnie mocy i momentu, silnik daje radę. Nie jest to auto sportowe, ale do codziennej jazdy w zupełności wystarcza.
ZF8HP. Skrzynia globalna, doskonale znana z audi, bmw, vw, land roverów, jaguarów itd. Jeździłem nią w niektórych z w/w marek i nigdy nie miałem większych zastrzeżeń. Zmienia biegi szybko i płynnie. W pozycji D jest ekonomicznie i trzeba mocniej operować pedałem gazu. W pozycji S auto robi się żwawe.
Oceniam tylko wersję S z oryginalnymi 20 calowymi felgami. Auto zestrojone po europejsku, czyli bardziej sztywno. Zakładam że w wersji C, szczególnie na 18 tkach jest dużo bardziej miękko. Mnie wersja S odpowiada. Samochód przewidywalny i da się nim dynamiczniej pojechać.
Z zewnątrz prezentuje się dobrze. Szczególnie na czarnych 20tkach. W środku miejsca pod dostatkiem. Bagażnik ok. Pod maską dużo miejsca gdyby trzeba było coś ponaprawiać. Do wszystkiego dobry dostęp.
Nie jest to akwarium, ale mimo wysoko poprowadzonej linii okien widoczność jest bardzo dobra.
Prosto i na swoim miejscu
Ciepło / chłodno szybko i bez wiania bezpośrednio na mnie. Pomaga funkcja zdalnego uruchamiania auta. Zimą wsiadam do nagrzanego wnętrza na cieplutki fotel. Latem klima w kilka minut schładza kabinę do akceptowalnych temperatur.
To jeden z powodów dla którego go wybrałem. Miejsca raczej nikomu nie zabraknie.
Jest dobrze.
Dostępność części dobra, chociażby od lancii themy. Instalacja LPG obniża zdecydowanie koszty poruszania się. Awarii brak
Biorąc pod uwagę rozmiary auta, jego wyposażenie, osiągi i rocznik to jest bardzo dobrze. Skody bywają droższe.
brak
brak