Ocena kierowcy - Chrysler Voyager IV Grand Voyager

kkk, 12 lat temu
Silnik 2.5 CRD 143KM 105kW
Rok produkcji 2002
Chrysler Voyager IV Grand Voyager 2.5 CRD 143KM 105kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo dobre nagłośnienie.
Układ elektryczny
Zawieszenie
Polecam ten samochód osobom potrzebującym pojazdu dla większej niż 5 pasażerów. Jest to prawdziwy rodzinny samochód 7-osobowy z ogromną przestrzenią. Jest też dobrym wyborem dla potrzebująch dużego bagażnika. Ja jeżdżę z wymontowanymi fotelami ze środkowego rzędu i przesuniętą do przodu kanapą. Łatwiej wymontować fotele, do kanapy potrzeba dwóch osób. Bagażnik w takiej konfiguracji jest ogromny. Wózek dla moich bliźniaków mieści się bez składania. Prowadzę sklep spożywczy i jak trzeba szybko coś dowieść z hurtowni Chrysler sprawdza się u mnie doskonale. Voyager jest dobrą alternatywa dla samochodów typu Doblo, Caddy, Kango, oferuje przy tym lepszy komfort. Moja wersja nie ma chowanych w podłogę siedzeń i można nim przewozić cięższe przedmioty.
Silnik daje radę. Nie jest zbyt głośny, elastyczność dobra, trzeba tylko pamiętać by trzymać silnik na wyższych obrotach.
Skrzynia pracuje prawidłowo, tylko w zimie przy niskich temperaturach biegi wchodzą z oporem dopóki olej w skrzyni się nie rozgrzeje.
Nie jest to samochód wyścigowy, tylko rodzinny van. Tylne zawieszenie jest na resorach piórowych i czasem czuć to na nierównościach. Przy dobrej nawierzchni i drodze bez gwałtownych łuków jest bardzo dobrze. Gdy droga robi się kręta trzeba po prostu zwolnić. Czuć brak esp.
Widoczność bardzo dobra, duże okna i lusterka. Trzeba tylko uważać przy cofaniu bo samochód jest bardzo długi i trudno go wyczuć.
Nie jest źle. Co mi przeszkadza? Brak regulacji wysokości fotela kierowcy i pasażera. Zegar umieszczony na wyświetlaczu radia a nie na desce rozdzielczej. Kierunkowskazy i włącznik spryskiwaczy z lewej strony kierownicy w jednej dźwigni. Lepszy rozwiązaniem byłoby też 5 osobnych foteli z tyłu ja np w Sharanie. Daje to większą możliwość konfiguracji.
Tutaj totalna porażka. W mojej wersji brak nawiewu na tył. W lecie jest tam bardzo gorąco, w zimie można zamarznąć. Z przodu jest bardzo dobrze w środku średnio, jazda w upał albo zimą w ostatnim rzędzie nie należy do przyjemnych.
Bardzo wygodne fotele z przodu i w środkowym rzędzie. Tylna kanapa tylko z nazwy jest 3 osobowa. Trzem dorosłym będzie trochę ciasno. Mam bliźniaki, przy dwóch fotelikach na tylnej kanapie w środku pomiędzy nimi jest mniej miejsca niż u żony w golfie 5. A mocowanie ifofix na kanapie to totalna porażka. Jest tak umieszczone że trudno zapiąć potem pas i nie zmieści się tam już nawet dziecko. Z drugiej strony na wakacjach jeździłem tym samochodem w następującym komplecie: Ja, obok żona, z tyłu na środkowych fotelach bliźniaki, na tylnej kanapie teściowa, szwagierka i roczny syn szwagierki w foteliku. I każdemu było wygodnie. W bagażniku zmieściły się jeszcze dwa wózki w tym jeden bliźniaczy. To prawdziwy samochód 7 osobowy a nie jakaś niby 7-osobówka z zerowym bagażnikiem.
Jest dobrze nawet przy prędkościach rzędu 120-140km/h można swobodnie rozmawiać. Bardzo dobre nagłośnienie firmy Infinity.
Jak na taki duży samochód, który waży prawie 2 tony ze spalaniem nie jest źle. Myślę że dużo zależy tu od stylu jazdy. U mnie średnie spalanie wychodzi około 8,2l przy przewadze jazdy miejskiej. Ceny części są na rozsądnym poziomie, dostępność średnia. Ostatnio robiłem hamulce. Za części tarcze i klocki na przód i tył zapłaciłem 830zł. Bardzo drogie opony 215/65 r16 jest to rozmiar suwów, cena za przyzwoitą oponę około 400zł/szt. Mało zamienników, niektóre części można dostać tylko w autoryzowanym serwisie albo szukać używanych. Odradzam naprawy w autoryzowanych serwisach, jest bardzo drogo.
Nowy jest drogi, używany z pewnego źródła jest bardzo dobrym wyborem tym bardziej że nie trzyma ceny. Jest to prawdziwy rodzinny samochód 7-osobowy. VW Sharan, Citroen c8, czy też Renault Espas są dużo mniejsze, przy komplecie pasażerów praktycznie nie ma już bagażnika. Chryslera można porównywać bardziej do VW Multivana albo Mercedesa Viano i jeden z tych samochodów będzie moim następnym.
Przeważnie elektryka Nie działa otwieranie tylnej klapy, trzeba kluczykiem, czasami otwieranie szyby od strony kierowcy, centralny zamek - zamykanie działa otwieranie trzeba nacisnąć kilka razy.
Przez 5 lat. 1. Pompa Vacum - koszt nowej części 750zł, kupiłem używaną za 250zł, koszt wymiany 1000zł trzeba demontować rozrząd. 2. Czujnik położenia wału - koszt części 210zł wymieniłem sam. 3. Łożysko i kielich na Mcpersonie - koszt z wymianą 650zł

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CRD 143KM 105kW [l/100km]

7,7