Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

bartek, 14 lat temu
Silnik 1.9 D 70KM 51kW
Rok produkcji 2000
Citroen Berlingo I 1.9 D 70KM 51kW 1998-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo przyjemne, ale niewytrzymałe.
Zawieszenie : Końcówki drążków i swożnie. Wymiana 500zł 2 razy w roku wypadałoby.
Marzy mi się toyota. Dla mnie bezwarunkowo najlepsza. przynajmniej do tej pory. Niestety, tej bryły toyota nie ma. Samochód oceniam jako całkiem niezły, kapitalny dla małego biznesu, wersja 2osobowa
Stary silnik, ale dość dobry, łatwo naprawić nawet dość poważne usterki - w moim przypadku brak kompresji, bo zepsuły się zawory. Nie wymieniałem filtra powietrza. Moja wina. generalnie niezwykle wytrzymały. Na 5tym biegu zmniejszają sie obroty i na tym koniec. prędkość ta sama, tylko bardziej ekonomiczny. Przy -20st bardzo poważne problemy z rozruchem.
Niezła. Po 200000 biegi dobrze wchodzą, a olej z prekładni ucieka, odkąd mam ten samochód. A te 200tys to deklarowane, trudno powiedzieć, czy nie więcej. Piąty bieg różni sie od 4tego mocą. o szybszej jeździe nie ma mowy, przynajmniej moje auto wręcz zwalnia na piątce. Po prostu bieg na obniżenie obrotów.
Moim zdaniem źle. Co prawda jeżdżę po wsiach, zadupiach więc samochód ma ciężką przeprawę. Wypadałoby 2x w roku wymieniać końcówki drążków i sworznie z przodu. Jak sypnie tył, to chyba trzeba wywalić z 1500zł. Dla mnie tragedia, tyle, że tyłu nie robiłem od 60tys km. Amortyzacja- jeśli wszystko naprawione, to jeździ się tym cudownie. Nadzwyczaj komfortowe. Toż to przecież półciężarówka.
Mam tył zabudowany. Generalnie cudownie się nim jeździ, bardzo komfortowy i niemęczący. Widoczność dobra.
Bez zastrzeżeń. Nie mam pewnych udogodnień, w które warto by było wyposażyć auto, no ale kupowałem używkę. teraz zwrócę na to uwagę. Poza tym ergonomicznie - kapitalny. No, może radio jest za nisko. Ja wetknąłem w tą dziurę wyżej, tuż obok nanwiewników.
Ogrzewanie bardzo dobre, wydajne. Przynajmniej po Lanosie, to wszystko jest wydajne. Wentylacja byłaby dobra, gdyby nie brak przełącznika natychmiastowgo odcięcia dopływu powietrza z zewnątrz. Bardzo mi tego brakuje.
Na drzwiach łatwo oprzeć rękę, a udo nie obija mi się o środkową część kokpitu. Jestem duży, a mieszczę się, mimo, iż samochód ma kratę, to i tak wygodnie się jedzie.
Wydaje mi się, ze samochód jest cichy, szczególnie jak na dwuosobowe auto, jednak ja mam wyłożone ściany i podłogę sklejką, więc to z pewnościa sporo daje
Duże wahania między zimą a latem, ale ta zima jest koszmarna. naprawy - tylko u \"zwykłych\" mechaników, wszyscy mówią, że ten model bardzo łatwo naprawić. I to prawda. Ekonomiczność przeciętna, za znaczne zużycie paliwa, jednak to stary samochód, więc chyba nie ma co narzekać. Podejrzewam, że ze spalaniem w lato da się zejść nawet poniżej 6 litrów.
Najtańszy w swej klasie, przynajmniej tańszego nie znalazłem.
bardzo lubią się drobiazgi w nim popsuć, ale ja kupiłem auto powypadkowe, więc nie chcę zaniżać niesłusznie
Właściwie nic się nie dzieje złego, jak sam nie zepsuję

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 70KM 51kW [l/100km]

7,1