Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

martinez85, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Citroen Berlingo I 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : jak na auto z 2000 roku odpukać zero oznak rdzy na karoserii blacha zdrowa ze aż sam jestem w szoku
Silnik : jak dla mnie to troszeczkę za mało mocy
Inne : centralny zamek
Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z tego autka, jeździłem już nim w trasy po 1000 km i było ok, w książce obsługi piszą ze max prędkość to 159km/h ja jechałem w pięć osób i załadowany bagażnik ponad 165km/h silnik suchy i bez awarii, śmiało daje sobie rady nawet ZIMĄ na leśnych drogach tylko trzeba mieć zimowe dobre opony, piasek na plaży to też nie problem, berlingo bardzo praktyczne pojemne i dbając o ten samochód to będzie służyć nam napewno długo, w moim berlingo brakuje tylko troszkę mocniejszego silnika i napędu 4x4 z wersji dangel, wtedy było by to idealne autko
bardzo dobra kultura pracy, bałem się kupować ogólnie HDI ale jestem pozytywnie zaskoczony, po przejechaniu nim ponad 40 tys km bez awarii, gdzie w poprzednim samochodzie wymieniłem połowę silnika, jak kupiłem berlingo to miało niby 185 tys km, ale po przejechaniu tysiąca licznik zwariował i cyferki przekręcały się jak im się podoba, no i wyszło że berlingo miało grubo ponad 280 tys km, cofnąłem a zarazem naprawiłem ustawienie zębatek licznika i teraz chodzi ok, mimo że praktycznie ma ponad 300 tys km już nabite
biegi wchodzą elegancko, co prawda to nie tdi, tylko 90 koni HDI, lubi bardziej jak kręci mu się kolo 2 tys obrotów
z przodu wymieniłem tylko jeden wahacz bo były wybite gumy, tylna belka narazie ok, chociaż często jeżdżę załadowany i z przyczepką to nic poważnego się nie dzieje,
wysoko się siedzi i widoczność ok, chociaż niekiedy trzeba się dobrze przyjrzeć żeby czegoś nie przegapić za słupkiem przednim kierowcy
tutaj wielki plus, dużo schowków różnego rodzaju, wszystkie przełączniki elegancko pod ręką, mam też tourana ale uważam ze pomysł z sterowaniem szyb na konsoli środkowej jest jak najbardziej trafiony, w vw żeby otworzyć okno trzeba odrywać rękę od kierownicy a w berlingo trzymając rękę na lewarku zmiany biegów można sobie otworzyć szybko szyby, a zupełnym plusem tego samochodu jest już półka nad głową kierowcy i pasażera!!! bardzo pojemna i praktyczna, tak samo bagażnik! w Touranie mam problem włożyć nie rozłożony wózek od dziecka a w Berlingo bez składanie wpakuje wózek i jeszcze jakieś bagaże, normalnie MEGA PLUS za bagażnik i półkę nad kierowcą!!!
klima chodzi ok, zimą w parę minut (max 4-5) zagrzeje się samochód, gdzie w turanie trwa to o wiele dłużej,
tak pasażer i kierowca mają dość dużo miejsca że długa podróż nie sprawia większych problemów, pasażerowie z tyłu mogą powiedzieć że czują się prawie jak w busie:)
hałas który dociera do kabiny jest niewielki wiec wyciszenie ok, chyba że ktoś jedzie powyżej 140km/h to może powiedzieć że już robi się nieco głośniej
miasto kolo 6,5 litra trasa w zależności od ładunku, na pusto 5,8-6,2 ja głównie jeżdżę z przyczepką i trasy max po 50 km, wiec tak mi wychodzi kolo 7, dodam że przyczepka wielkości samochodu (3m dł, 1,3 szer, 1,8 wys)naprawy nawet nie drogie, rozrząd kolo 400zł, wachacz 280zł
MOJA CYTRYNA TO BYŁ ZAKUP W 10\' kupiłem te autko za 8 tys, dwa lata temu z zagranicy, po zarejestrowaniu zrobieniu rozrządu olejów i wszystkich opłatach wyszło mnie 11tys, i przez te dwa lata wsadziłem w nie może max 1tys więć jak dla mnie jest naprawdę SUPER, gdzie w takiej samej cenie i okresie czasu w golfa tdi kombi 95r wsadziłem ponad 7tys a kupiłem go za 11, sprzedałem z biedą za 4 tys bo był zgnity,
czytałem inne opinie i śmiało mogę stwierdzić że mój egzemplarz jest bardzo niezawodny, z wszystkich wad i usterek jakie się doczytałem to szwankuje mi tylko centralny
wahacz, końcówki drążków, klocki plus tarcze przód, lekko już pochylone tylne zawieszenie ale na przebieg ponad 300tys km i prawie większość tras z załadunkiem to wydaje mi się że jest jeszcze z nim ok

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,9