Lista ocen Citroen Berlingo III (31) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darecki83
Osobowy M 1.2 PureTech 110KM 81kW
Powiem tak - przed zakupem nie jeździłem benzyną - dostępne były do testów same Diesle. Mimo wszystko w ciemno zamówiłem benzynę. W oczekiwaniu na auto nasłuchałem się od znajomych, rodziny i innych "Januszy" jak to źle zrobiłem, że silnik za mały na takie duże auto, że to do kosiarki się nadaje itp. Powiem wam szczerze, że zacząłem mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem - tym bardziej, że nie jeździłem tą benzyną. TERAZ PISZĘ DO LUDZI KTÓRZY...
~Maciej S.
Osobowy XL 1.2 PureTech 110KM 81kW
Mi wystarcza, do miasta odpowiednio zrywny, w trasie lubi wyższe obroty. Na autostradzie przeloty 140 - 160 km/h bez problemu z żoną i dwójką dzieci plus wypychany bagażnik w wersji XL. Spalanie przy tych prędkościach 8,5-9,5 w zależności czy po płaskim czy pod górę :) odziwo 6 bieg prędkości 100 -120 km/h spalanie 5,5-6,5 litra. Wady trzeba monitorować pasek rozrządu przez korek oleju oraz poziom oleju po przejechaniu 700 km wziął pół litra...
~Lam
Osobowy XL 1.2 PureTech 110KM 81kW
Do ostatniej chwili wahałem się nad decyzją o zakupie benzyny. Ale Berlingo to nie auto do sportowej jazdy i ten silnik mi całkowicie wystarcza. W mieście i do 100km/h dynamika jest ok. Przy wyprzedzaniu 80-120 trzeba pomachać biegami. Powyżej 120 jest już faktycznie średnio przy wyprzedzaniu. Spalanie: Codzienna jazda dom-praca (pod miastem) - 6,5 l/100km Miasto, korki w godzinach szczytu - 7,7 Spokojna jazda w trasie 90-100km/h -...
~krz
Osobowy M 1.5 BlueHDi 131KM 96kW
130 KM w dieslu szału nie robi w trasie. Do spokojnej jazdy wystarczy (trzeba przygotować odpowiedni bieg i obroty do wyprzedzania). W mieście bardzo zrywny do 80km/h, więcej nie potrzeba na co dzień. Spalanie jest akceptowalne, ale mogłobyć mniejsze w trasie (9l/100 przy 130km/h; miasto ok 7-8 w zależności od stylu jazdy). Bardzo cichy i kulturalny jak na diesla.
~pawziu
Osobowy M 1.2 PureTech 110KM 81kW
Pozytywne zaskoczenie. Miałem ogromne obawy co do tej pojemności przy takich gabarytach, ale jeździ się dobrze. Jestem spokojnym kierowcą, nie mam rajdowych aspiracji. 150km/h spokojnie można pojechać na autostradzie z tym silnikiem. Wyprzedzanie muli i wymaga nieco wprawy, ale na codzień mi to nie przeszkadza.
~Milosz
Osobowy M 1.2 PureTech 110KM 81kW
Mały z charakterystyczna praca;) dla jednych plus innym może być ciężko się przyzwyczaić. Dla mnie- przyjemnie mruczy! Do miasta spokojnie wystarcza. W miarę ekonomiczny i dynamiczny. Na autostrady lekko słabszy, ale 140-150 spokojnie daje rade
~Maksymilian
Osobowy M 1.5 BlueHDi 102KM 75kW
Jeśli chodzi o silnik to można polecić . Olej zmieniam co 10tys km (pierwsza wymiana po 3000km). Samochód ma 102hp , ale da rade wyprzedzić (wiadomo że jest to wóz do pracy/dla rodziny więc nie ma co tutaj oczekiwać super osiągów)
~Krzysztof
Osobowy XL 1.5 BlueHDi 102KM 75kW
102 Konie wystarczają do normalnej jazdy , kultura pracy prawidłowa , na jeździe testowej była 130 konna jednostka , różnicę widać tylko przy mocnym przyśpieszaniu
~Michał
Van M 1.5 BlueHDi 130KM 96kW
cichy na zimno również, bardzo dobre wyciszenie nawet przy większych prędkościach. Opcjonalnie bez utraty gwarancji power box - 145KM/360nM. Warto!!!
~Michał
Van M 1.5 BlueHDi 130KM 96kW