Ocena kierowcy - Citroen BX Hatchback

Przekonany, 19 lat temu
Rok produkcji 1991
Citroen BX Hatchback 1.9 107KM 79kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Razem z wymianą sprzegła kosztował mnie ok 4000zł, za te pieniadze takiego auta z LPG nie znajdziecie. BX prezentuje klasę wyższą niz golfy, ople kadetty, fordy escorty i inne z tej półki. Te auta to zwykłe przyrzady do przemieszczania, a Bx to Limuzyna dzieki ktorej możemy czerpać przyjemnosc z jazdy i wygody, nie koniecznie wydając kilkadziesiat tyś złotych na salonówki
Byłem posiadaczem wv,opla,mazdy i nagle trafiła się okazja kupienia wypasionego BX .Na poczatku słyszałem od "fachowców" co jeżdzą golfami, BMW i innymi markami NIE KUPUJ TEGO HYDRAULIKA NAWALA Ludzie to bzdura ,auto jest tańsze w utrzymaniu niż inne marki .Wsystko zależy od regularnego serwisowania. Ja nabyłem Cytrynkę przy udukomentowanym przebiegu 200tyś z tego w polsce przejechała zaledwie 20 tyś,spręzanie ponad 11 . Przy przejechaniu 10tyś znowu szok dolałem tylko 100ml oleju, niesamowicie elastyczny silnik ,spalanie gazu przy spokojnej jeździe do 10L, sam byłem zaskoczony. Mój znajomy ma Polo z 2002r zaprosiłem go na jazdę próbną po dziurach, po przejażdzce gruntownie zmenil zdanie i już nie było mu tak do śmiechu z mojego akupu. Ja jadę jaki po stole a on walczy na wiejskich dziurawych drogach Nie jeden zimny łokieć z "tuningowanego" BMW patrzył z przekąsem na jej kanciaste piękno stojąc na skrzyżowaniu a potem mógł już tylko głeboko zaciągnąc się spalinami z mojego wydechu wobec ogólnemu zdumieniu jego pasażerów. W odróżnieniu od sąsiadów nie spędzam X motogodzin w garażu poza oczami publiki a potem zachwalam że nic przy nim nie robię. Miło pojechać do serwisu i usłyszeć że do wymiany częsci za kilkadziesiąt zł choć na licznik nawinełem nie mało km.
Wymiana sprzegła przy 190tyś i to wszystko. musiałem patrzeć na recę mechanikom (moja wina,nie dałem do warsztatu gdzie znają ten model)
drogi publiczne, polne ,wszystko do przejechania, bardzo dobre trzymanie w zakretach, inni wymieniają po zimie amortyzatory a ja ewewntualnie regeneracja kuli miłe zaskoczenie dla portwela. Obecnie jadę sprawdzic po zimie stan ciśnienia w kulachi i ew. wycieki (nie ma to jak wrocławskie drogi po zimie)
Bardzo Dobra
Nie jedno auto produkowane w dzisiejszych czasach może sie schować pod względem wyposażenia, jak wsiadłem ostatnio do Punto I to poczułem sie jak w większym CIENIASIE wszędzie plastik a miejsca tyle co kot napłakał, U mnie wszystko na swoim miejscu, radio trochę za nisko, ale schowek na kasety jest niesamowity, lampki do czytania dla pasażerów z tyłu oraz wyjscie na sluchawki, lampka punktowa dla pasażerów z przodu ,rolety i wiele innych
W zimie po 2 minutach mamy już ciepłe powietrze, dgzie w polówce z 98 roku po 10
W 4 pasażerów można robić mały Meetenig każdy ma wystarczająca ilośc miejsca (naprawde dużo nie jak w Oplu)
POwyżej 120 wiatr daje się we znaki
Spalanie gazu średnie przy jeżdzie do 100km/h 10L, grubo powyżej czyli 160-190 do 16L
Kazdy nieprzekonany kto wsiada po raz pierwszy milknie po 10 minutach nie mogąc znależć argumentów na poparcie swoich chorych opinii. Czuje się jakby wszedł na salony nie zdejmując butów. POOOOOOOLECAM>BX
jeśli znasz się trochę na mechanice zrób to w garażu , niejednokrotnie mechanicy nie mają pojęcia co to jest hydraulika i więcej nakręcą niz zrobią . POlecam zakład naprawy citroen we Wrocławiu na A. Krajowej tanio biorą i jeszce coś doradzą
Z poważnej usterki to moge wymienić na razie wymianę kopułki z kablami, linkę pedkościomierza, sprzegło(ale po 200tyś ten typ tak ma) ,trochę upierdliwa jest praca przełaczników el szyb, nieraz nie działają. Porada, polecam Klub cytrynki tam dowiesz się wszystkiego i nie dasz się zrobić w wała u mechanika :-)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.9 107KM 79kW [l/100km]

10,7