Ocena kierowcy - Citroen C-Elysee II Sedan

MatizWrocek, 7 lat temu
Silnik 1.6 VTi 115KM 85kW
Rok produkcji 2013
Citroen C-Elysee II Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Za tą cenę (auto kupione używane) jest bardzo dobrze. Wersja wyposażeniowa środkowa - jest przyzwoicie. Klimka manualna i ogrzewanie działają sprawnie. Elektroniki dużo nie ma, korboszyby z tyłu, przód elektryczne. Sterowanie radiem, tempomat, ogrzewane lusterka z zewnątrz, 4 poduchy. Radio na aux i cd. Brak mi czujników parkowania i regulacji prędkości wycieraczki na biegu 1.
1.6 benzynka jest dobrze ale momentu obrotowego brakuje. Może uraz po dieslu. Spalanie jak na 1.6 chyba całkiem ok - miasto duże zakorkowane itp to max 8l w sezonie wiosna - jesień. Trasa 450 km ze średnią prędkością 74kmh (zakres prędkości 80-130 kmh) - 5,4l. Elastyczność wystarczająca - jak ktoś lubi ekojazde - można szybko zmieniać biegi.
Haczy, nieprecyzyjna, głośna, taka budyniowa:) Do skodowej z przebiegiem 240kkm daleko jej.
Do delikatnej jazdy ok. Auto raczej wyścigowe nie jest więc tu spisuje się ok. Trochę głośno pracują amortyzatory przednie na poprzecznych nierównościach.
Wg mnie dobra - przód i boki i martwe pola - bdb pokryte. Tył przez lusterko wsteczne - średnio - nie widać końca dupska i jest problem bez czujników.
Pod ręką to co się używa. Do schowka pasażera ciężko czasem sięgnąć do dna, z pozycji kierowcy. Przełączniki szyb na środkowym tunelu to dla mnie nowość:)
Opisane wcześniej. Trochę głośno pracują wiatraki ale robią swoją robotę.
No super tutaj - na długości miejsca więcej jak w Peugeocie 508. Na szerokości jak w typowym aucie. Wysokość akceptowalna - z przodu bdb z tyłu ktoś kto ma powyzej 185cm - będzię trącał głową o sufit.
Słabo - dokupiłem matę pod maskę i jest trochę lepiej ale ogólnie ocena 3/5 jeśli nie 2+. Słychać koła, deszcz uderzający o dach, ruch uliczny z zewnątrz. Skrzynia też pracuję głośno. Ale da się życ - do prędkości 120 kmh jest żności - ze wspomnianym wytłumieniem
Na razie bez napraw więc jedynie paliwo. Na pewno tu drożej z faktu większego spalania niż w dieslu miałem i z faktu wyższej ceny jednostkowej za samo paliwo.
Dobra nota. Na podobną rocznikowo Octacie czy nawet Rapida z podobnym przebiegiem nie było mnie stać. Może jedynie jakiś Fluence albo inny Daciowy model byłby w stanie zostać oddany podobnej ocenie. Auta grupy VW są lepiej złożone, lepiej spasowane - sprawiają wrażeinie trwalszych. Ale to tylko tyle, a cena ich nie rekompensuje ryzyka związanego z ich naprawą. Silnik tradycyjny w Citroenie powinien trochę posłużyć. Nie ma tu łańcucha, który lubi się w VW rozciągać... nie ma wtrysku bezpośredniego, nie powinno być kłopotu z nagarami tak szybko jak u konkurencji.
wgranie nowego sterownika silnika
brak póki co