Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

Don, 11 lat temu
Rok produkcji 2012
Citroen C3 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jest piekny i bardzo komfortowy. Elegencja francja po prostu :) C3 na dobry humor! :)
Pierwszy raz kupilem auto nie rozumem (paramatrey techniczne itd) lecz sercem. Jak zobaczylem to sie zakochalem. Rano nawet w poniedzialem przy pochmurnej pogodzie gdy wchodze do garazu widzac to cacko - usmiecham sie! a jak wyjade i odslonie szybe panoramiczna - jest mi jeszcze lepiej :) Wersja Selection.
Ku zdziwieniu, ten stary silnik spisuje sie calkiem ok. Nie jest to demon predkosci ale na miasto i okazyjne wyjazdy po za miasto ok... Nie jechalem obciazony... Bardzo cichy! Mialem problem po glosnym dieslu, ze dawalem za duzo gazu jak na nauce jazdy. Po 2 dniach juz ok. W 1 dzien zaliczylem Krakow-Warszawa-Krakow czyli 700km i o dziwo ok. Zmeczenie umiarkowane.
Nie wiem czemy ktos narzekal. U mnie chodzi doskonale z takim "klick" ze od razu wiesz , ze wlaczyles bieg. Wszystkie chodza bardzo dobrze! Jest to moj 1 francuz bo do tej pory uznawalem niemcow lub japonczykow. SKrzynia zestopniowana jest na miasto czyli 80km/h i mozesz spokojnie wlaczyc 5.
Na ten silnik wystarczy. Na ostrym zjezdzie z autostrady gdzie bylo ograniczenie 70 ja mialem 110 i dobrze sie trzymal. Nie lubie pisku opon wiec wg mnie jest bardzo dobrze. Amortyzacja DOSKONALA! Jestem w szoku, ze takie male autko a tak plynnie pokonuje polskie drogi. Moze i trzeba bedzie naprawiac ale cos za cos. Odglosy troche dochodza z podwozia ale nie przeszkadzaja.
Widocznosc to bajka! Z tylu mam czujniki wiec tez ok.
Wszystko podporzadkowane designowi ale dla mnie ok. Troche dziwne dodatkowe lopatki przy kierownicy od sterowania radiem,kompyterem i tempomat. Szczegolnie na poczatku mylilem tempomat z kierunkowaskazami ale juz ok.
Klima super, grzania nie mialem kiedy sprawdzic.
Z przodu bardzo dobrze i szyba panoramiczna - ech, to mnie wzielo! Z tylu fotele wygodne ale malo miejsca na nagi. To auto jest tylko dla mnie i zony wiec ok. W koncy ma niecale 4m.
Silnika nie slychac! dobrze/zle... Prze przejsciu z diesla gazowalem jak na nauce jazdy bo nic nie slyszalem. Mowia, ze powyzej 130 km/h glosno ale nie uwazam tak. Jechaliscie Corsa albo Grand Vitara? Tam dopiero wyje.... Do 110 jest bardzo milutko...
przez 5600 km srednie zuzycie 8,0 w wiekszosci to miasto i polowe w korku na klimie... Za malo przejechalem zeby wyciagac wnioski. Na trasie przy predkosci do 120km/h wyszlo 6,3L na dotarciu wiec bardzo ok.
Chcialem silnik 1,4/95 ale 6,5 tys doplaty to za duzo bylo dla mnie w tej chwili. Poki co nie zaluje.
Za mlode na problemy.
j/w