Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Rafał Ku, 3 lata temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Citroen C4 Picasso I 2.0 HDi 136KM 100kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Naprawdę świetna blacharka. Próbowałem polerki na masce i do tego woski, powłoki i nic się nie różni wobec innych elementów niepolerowanych.
Zawieszenie : Wymieniłem pneumatykę na sprężyny i problemy z kompresorem oraz poduszkami się skończyły. Strat na komforcie nie odczułem.
Naprawdę świetne i praktyczne auto. Jest bardzo ekonomiczne a komfort powoduje, że aż się chce usiąść i polecieć w dłuższą trasę. Sprawdza się jako namiot (po złożeniu foteli z tyłu wchodzi cały, dmuchany, dwuosobowy materac. Jeśli kupować to w wersjo Exclusive bo ma mnóstwo bajerków (np. nastrojowe podświetlenie, większe fotele z przodu, navi, ksenony i wiele innych).
Ekonomiczny, żwawy, trwały
Do skrzyni MCP trzeba się przyzwyczaić. Kickdown trwa zbyt długo więc trzeba nauczyć się wyprzedzać. Zaletą skrzyni jest niskie spalanie i to, że nie niszczy dwumasy.
Parkowanie w mieście może być problematyczne. Auto ma bardzo duży kąt skrętu i czasem żeby zmieścić się w miejsce parkingowe trzeba trochę pokombinować.
Auto 14 letnie i brak jakichkolwiek oznak korozji.
Jestem zakochany w tej szybie. Można podziwiać lecące ptaki nad głową.
Wiele świetnych i pomysłowych rozwiązań. Bardzo praktyczne auto
Miejsca w środku jest bardzo dużo. Z przodu brak tunelu daje ogromną przestrzeń. Z tyłu trzy dzielone siedzenia z możliwością regulacji tył-przód. Spokojnie można podróżować w 5 osób.
Mam wersję Exlucive. Mnóstwo bajerów i fajnych rozwiązań. Za te pieniądze nie znajdzie się tak wyposażonych aut
Problemy z gniazdami żarówek postojowych czy przeciwmgielnych. Często przepalają się żarówki bądź nie łączą.
Raczej brak. Standardowe części eksploatacyjne, które nie należą do najtańszych ale też i nie najdroższych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

Citroen C4 Picasso I