Lista ocen Citroen C4 Picasso I 2.0 HDi FAP 150KM 110kW 2009-2013 (14) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Waldek
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Silnik z automatem niestety traci dość sporo na temperamencie i mocy-miałem okazję jeżdzić takim samym silnikiem z ręczną skrzynią.Nadto,mimo nowoczesnej skrzyni Automat znacznie podwyższa spalamnie min.ok.1-1,5l/100km.Zaleta jest bardzo dobre wyciszenia silnika-ale zaznaczam iz ja mam wercje Exlusiv z podwójnymi szybami co wpływa na poziom hałasu.Silnik zdecydowanie lepiej radzi sobie w mieście,niż na polskich trasach(na niemieckich...
~Robert
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Bardzo wysoka kultura pracy,doskonała elastyczność, imponująca na biegu piątym, trochę gorsza na szóstym. Auto jest ciężkie i niemałe więc jestem pełen podziwu dla jego dokonań na tych wakacjach- wyprawa do Włoch i Chorwacji czteroosobodą rodziną z pełnym ekwipunkiem tzn. załadowany po brzegi bagażnik plus box plus lodówka samochodowa na tylnym środkowym siedzeniu. Ani przez moment nie odzułem że silnik nie daje rady. Stąd najwyższa z ocen.
~MarcinC4
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Witam - uzupełniam moją opinię wpisaną tutaj jako MarcinC4 z dnia 2008-02-19. Jedynie tam gdzie mam nowe uwagi będę coś dopisywał - reszta bez zmian. Dodam jeszcze, że auto uległo kasacji w wyniku wypadku jaki miałem w listopadzie 08 i nabyłem samochód taki sam - nowy, który po przejechaniu kilku tys. km na razie wydaje się być pozbawiony wad wieku dziecięcego poprzendika.
~Leo
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Silnikiem jestem zachwycony. Ta jednostka otrzymała wiele nagród i wychodzi na to, że w pełni zasłużenie. Bardzo elastyczny, ekonomiczny, bezawaryjny. Spalanie z boxem na dachu i pełnym obciążeniem na odcinku 2000 km to 7,4 L - a proszę mi wierzyć nogę mam ciężką. Do 140 km/h nie ma obaw przed wyprzedzaniem.
~DarekS
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Pali rozsądnie, w trasie trudno przekroczyć 7 litrów, w mieście nie udało mi się wejść powyżej 10ciu. Minimalnie trasa 5, miasto 7,5. Elastyczność taka, jaka powinna być w dwulitrowym turbodieslu, który ma do uciągnięcia 1600 kg
~Michał
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Dynamiczny i względnie oszczędny. Przy przepisowej jeździe w mieście pali poniżej 7l. Na trasie poniżej 6l. bezawaryjnie od 217 do 335 tys km
~ippfam
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Praca na biegu jałowym aksamitna, od 120km/h robi się głośniej. Należy uwzględnić, że to tylko 4 cylindry na ON.
~Reza2810
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Silnik fajny, spalanie średnie na poziomie 7,6l/100 km przy tej masie ok, ale coś za coś - moc nie jest porywajaca
~MarcinC4
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Silnik (2.0 TDI SX Pack MCP) sprawdza się bardzo dobrze zarówno na długich trasach jak i w jeździe po mieście.
~ZS
Picasso 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Świetny Silnik! I oszczędny ale póki co ma 40 tyś i zobaczymy co z tym FAP-em . Słyszałem różne historie