Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Michał, 6 lat temu
Silnik 1.6 16v THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2014
Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW od 2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik co 40 - 50 tys potrzebuje sporo wkładu finansowego.
Samochód bardzo wygodny, pojemny, bezawaryjny z jednym małym ALE , ale o tym później.
Silnik to cudo BMW i Citroena, fajnie jeździ i nie dużo pali, może trochę łapie zadyszkę powyżej 150 km/h. Silniki te są wadliwe i nie chodzi o byle pierdołę tylko o łańcuch rozrządu, który średnio co 40 - 50 tys km trzeba wymienić bo inaczej sam strzeli. Objaw po odpaleniu klekocze jak stary diesel. Druga wada silnika to również przydarzyła się przy przebiegu ok 50 tys km to zarosły gniazda zaworowe efekt to spadek mocy, wzrost spalania, i szarpanie silnika podczas przyspieszania. Czyszczenie silnika w ASO pomogło na ile nie wiem ale to już nie mój problem.
Skrzynia nie zbyt precyzyjna, biegi nie wchodzą gładko i precyzyjnie mogło być lepiej ale podobno francuzy tak mają.
Najmilsze zaskoczenie to skręt, pomimo sporej długości zawraca w miejscu, trochę wychyla się na zakrętach trzeba uważać.
Widoczność do przodu i na boki super, a do tyłu jest kamera cofania.
Nie mam zastrzeżeń, poza tym że idiotycznie włącza się obieg zamknięty, trzeba przejść przez całe menu żeby włączyć filtr, mogli ten guzik dać zamiast włącznika kontroli trakcji było by pod ręką.
W lato chłodno w zimę ciepło.
Dla kierowcy i pasażera super, pozycja za kierownicą, wysoko się siedzi wygodnie wsiada i wysiada. Z tyłu nie za wygodnie, ale ja tam nie jeździłem.
Nie najgorzej, choć moim zdaniem silnik zbyt głośno słychać.
Gdyby nie gwarancja to pewnie by mnie sporo kosztowały te naprawy silnika. Spalanie akceptowalne, ale powyżej 140 - 150 km/h drastycznie wzrasta.
Właściwie nie było drobnych usterek.
Gdyby nie wadliwe silniki 1.6 THP nie miał bym zastrzeżeń.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v THP 156KM 115kW [l/100km]

7,8