Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Kazik, 8 lat temu
Silnik 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Rok produkcji 2013
Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.6 E-hdi idealne do tego auta :)
Inne : Alarm który wyje jak się nie zaciągnie ręcznego i otworzy drzwi
Oszczędne, bardzo zwrotne jak na swoje gabaryty, ładne (gusta guściki),ekonomiczne, bezawaryjne itd...
1.6 e-hdi wystarczający i bardzo bardzo bardzo ekonomiczny jak narazie bezawaryjny:)
troszeczkę delikatnie haczy 2, a poza tym skrzynia jak skrzynia dobrze zestrojona z długim skokiem lewarka typowe dla citroena
w szybszych zakrętach czuć ingerencje ESP, spowodowane bardzo komfortowo zestrojonym zawieszeniem co mi nie przeszkadza bo to jest auto rodzinne i ma być wygodne a nie sztywne jak niemiecka konkurencja kto jechał ten zrozumie:)
co tu napisać...wszystko wszędzie widać +kamera cofania, czujniki przód i tył oraz 12 calowy ekran i jeszcze czujnik martwego pola ahhhhhhhhh prawie idealnie ale zawsze mogło by być lepiej jak dla mnie tylko za nisko jest lusterko wsteczne no i bym prawie zapomniał bardzo fajna sprawa to przednia szyba panoramiczna akustyczna i atermiczna
3 osobno dzielone fotele, dobra kubatura możliwość złożenia przedniego fotela do przewożenia długich elementów może trzeba sie przyzwyczajić do obsługi tabletu ale jak już sie nauczymy to nic innego już nie chcemy PS: wcale ten tablet i obsługa jego nie jest tak straszna jak wszyscy dziennikarze piszą ale co zrobić :(
rewelacja, szybko latem jak i zimą no i nawiew w 2 rzędzie siedzeń
co mnie bardzo cieszy to bardzo mały tunel środkowy przez co nie dotyka się go kolanem podczas jazdy (jak to w innych autach bywa). Panoramiczna szyba + przeszklone przednie słupki dają wrażenie ogromnej przestrzeni (trzeba wsiąść aby zrozumieć)
do 150km/h idealnie powyżej robi się głośno. Miedzy 90 a 130 praktycznie nie słychać różnicy. Naprawdę trzeba się pilnować bo już nie raz na liczniku było za dużo:)
Jestem bardzo zadowolony z tego auta, rakietą nie jest natomiast zawalidrogą też nie. Za każdym razem gdy patrze na spalanie to pojawia się uśmiech na mojej twarzy. Jedyne co, to gdy jedzie się w pięciu z pełnym bagażem to przydało by się z 20 koni więcej ale na co dzień coś pięknego:) ps: to średnie max spalanie wyszło przy 150km/h na odcinku 230kilometrów
Zawsze mogło by być tańsze:)
jedyna usterką jaką miałem to wiązka przewodów do lewego lusterka została wymieniona na gwarancji objawy: po wrzuceniu biegu wstecznego lustro automatycznie się nie obniżało
Odpukać żadnej chyba że liczą się 2 przebite opony :(
Citroen C4 Picasso II Picasso