Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

martyna@pnet.pl, 19 lat temu
Silnik 1.8i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Citroen C5 I Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
To mój pierwszy Francuz i ostatni. Poprzednio jeździłem seatem, nissanem, volvo - wszystko ze średniej półki i nie miałem żadnych kłopotów. Do C5 przesiadłem się z Daewoo Leganzy i różnica jast kolosalna. Leganza jest od dwie półki wyżej pod każdym względem. Po 120 tys. km i 7 latach była lepsza niż nowa C5
"odejść" w zakręcie po skrzyżowaniu na dwójce to mordęga, ale pomiędzy 80-130 km/h bardzo fajnie, zdecydowanie ponadprzeciętnie
bardzo precyzyjna, ciasna, taka jak lubię, choć wsteczny bieg czasem trzeba włożyć uważnie
uwagi może mieć tylko jeśli zamierzasz w czasie jazdy skorzystać ze schowka pasażera
niezbyt przyjemne są dźwięki podczas hamowania silnikiem, zbyt głośny wentylator dmuchawy, nawet na średnich obrotach
Tragedia - nowe auta a jeszcze jednego kilometra nie przejechało bez zarzutu: wspomaganie kierownicy gwiżdże - wężyk zakwalifikowany do wymiany, stuki w tylnym zawieszeniu nie ustały mimo że dokręcono belkę tylną, która fabrycznie dokręcona była zbyt słabo, stuki przednich szyb w pozycji zamknięte, podgłówek pasażera gdy podniesiony to dzwoni, przełącznik elektryczny przy pedale sprzęgła zgrzyta przy każdym naciśnięciu pedału, skazy na przedniej szybie
stuki w tylnym zawieszeniu
Citroen C5 I Hatchback