Ocena kierowcy - Citroen C5 III Tourer

Piotr 28 Legnica, 12 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2009-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Minimalizuje \"dziurawość\" naszych dróg.Wystarczające do szybkiego pokonywania zakrętów ale oczywiscie nie jest to auto sportowe.
Po niecałym roku,30 tys km i pierwszym przeglądzie mogę jeszcze raz i bardziej obiektywnie ocenić auto.Przegląd kosztował 930zł wymieniono filtry,olej,dolano 1L LDS,wszystko sprawdzono.Spalanie po tym dystansie unormowało się na 7L z przewagą jazdy pozamiejskiej.W długiej trasie i spokojnej jeździe schodzi do 6L w mieście przy agresywnej jeździe dochodzi do 9L.Nie ma się co dziwić w dowodzie wbili masę własną 1730kg:-)tyle co średni SUV.Skrzyni biegów trzeba się nauczyć i jest ok ale to w sumie jedyny punkt który oceniam 4/5.Siedzisko mogło by być szersze,boczki są mocno \"stojące\" do góry i jak ktoś ma szerszą ponad 100kg d... :-) to jeden taki boczek wchodzi w nogę dokładnie lewą ale to w sumie drobiazg-wystarczy schudnąć:-)Minusy panoramicznego szklanego dachu są takie że trzeba raz na miesiąc smarować uszczelki drzwiowe bo na naszych nierównych drogach rozchodzące się naprężenia po aucie są \"blokowane\" przez dach i \"wyładowują \" się na uszczelkach drzwiowych.Tak wyczytałem w sieci.Albo po prostu trzeszczą mi uszczelki:-)Potwierdzam że jedyny uchwyt na napój w podłokietniku to lekka porażka.W trasie niezawodna jest zona która podaje napoje:-)Polecam też po długiej podróży np na południe Europy od razu umyć auto-zaschnięta krew komarów i muszek po 2 tygodniach jest makabrycznie ciężka do usunięcia z białego perłowego lakieru.To tyle wszystko poza tym jest super i z auta jestem nadal zadowolony i na tą chwilę innego bym nie kupił.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 163KM 120kW [l/100km]

7,3