Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2012
Citroen C5 III Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Z samochodu jetem zadowolony. Bardzo ładna linia nadwozia, bardzo ładne wnętrze, cicho , ekonomicznie, komfortowo oraz bezpiecznie (wszystkie poduszki jakie mogą być). Samochód ma dobre hamulce. Niestety tunel środkowy pomiedzy fotelami przednimi wykonany jest z błyszczacego czarnego plastiku który po oaprciu nogi prawej kierowcy czy przesuwaniu sie kierowcy na zakretach trzeszczy. Jest to ewidentna wada konstrukcyjna związana z uzyciem złego materiału na wykończenie tego elementu. Nie ukrywam jednak że samochód kupiłem ponieważ podobał sie bardzo mojej małżonce, a mnie również.
Silnik cichy, niskie zużycie paliwa, bezawaryjny, płynnie rozwijający moc, wystarczająco mocny jak na ten samochód.
Skok dźwigni na poszczególnych biegach średni. Brak problemów ze zmianą biegów. Jedyny niepokojący objaw to cichy dźwięk dźwigni związany z niewielkimi wibracjami na 3 i 5 biegu.
Miękko, cicho, komfortowo. Nie odnotowałem problemów z prowadzeniem samochodu na krętych drogach górskich, mimo że mieszkam w górach, ale muszę dodać że nie jestem typem kierowcy rajdowego, preferuję średnio dynamiczny styl jazdy. Możliwość zmiany wysokości zawieszenia ułatwia podjazd na krawężniki i parkowanie w warunkach zimowych na śniegu zalegajacym na podłożu. Regulacja wysokości zawieszenia zdecydowała o zakupie tego samochodu ponieważ skłaniałem sie ku Hondzie Accord i Mazdzie 6, jednak były zbyt niskie. Samochód po załadowaniu nadal zachowuje prześwit, rzecz nieoceniona gdy na drodze są koleiny ze śniegu a wiezie się 4 dorosłe osoby i bagaż.
Duże podgrzewane lusterka, sma sie przyciemniają w nocy, sprawnie działający nawiew usuwa szybko parę z szyby. Posiadam roletę szyby tylnej rzecz bardzo praktyczna i rolety szyb bocznych z tyłu, rzecz mniej praktyczna z uwagi na niepełny obszar zasloniecia szyby, niemniej jednak przydaje sie przy wyjazdach z dzieckiem.
Tutaj ocena pomiedzy 3 a 4. Bardzo mała ilość schowków a jesli juz to są one małe. Do kierownicy z nieruchomym panelem trzeba się przyzwyczaić.
Wszystko ok. Jak na diesla nagrzewa się naprawdę bardzo szybko.
W mojej ocenie przestrzeń nie rozpieszca. Mam 185 cm i ważę 95 kg.Po ustawieniu fotela kierowcy z tyłu jest mało miejsca na nogi dla dorosłej osoby. Fotele są wygodne, potwierdzam natomiast to co napisał ktoś wczesniej, że przy większych gabarytach kierowcy siedzisko wydaje się zbyt waskie, lewy boczek siedziska zapewniajacy trzymanie boczne lekko uwiera w udo. Bagaznik przecietny w tej klasie. Mało miejsca na stopy kierowcy na wysokość, nad pedałami sprzegła, hamulca i gazu.
Każda osoba którą wiozę zwraca uwagę na bardzo dobre wyciszenie samochodu. Nawt przy prędkościach około 150 km/h dobiegające do wnetrza odgłosy nie są męczące.
Za samochód w najwyższej wersji (nawigacja, częściowo skórzane fotele, biksenony itd.) zapłaciłem 95 tys. Wydaje się że u konkurencji nie uada sie kupić samochodu tej klasy i z takim wyposażeniem za takie pieniądze.
Do tej pory brak problemów
Do tej pory brak problemów

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 163KM 120kW [l/100km]

6,6