Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (101) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~forestbanan
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Kontrolka od silnika z którą nikt nie może wygrać. Zapala się i gaśnie samoczynnie wywołując zawały serca u serwisantów a u mnie poddenerwowanie, bo żeby jechać dalej (w momencie zapalenia się tejże silnik słabnie tak że nie da się normalnie jechać) trzeba się zatrzymać wyłączyć silnik poczekać tak ze 20 sek zapalić i można dalej jechać z pełną mocą xD no cóż takie francuskie czary-mary. 28.01.2011 lampka nie zapaliła się już od 20000 km,...
~Janusz
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jedna końcówka drążka,oczywiście raz amortyzatory / przód/, raz tarcze, żarówki H4 co 40-50000 km., regulacja zamka tylnej klapy, i przed każdą zimą smarowanie przepustnicy czy czegoś tam/ jeżdżę na gazie i podobno nie ma smarowania i w zimie potrafi zamarzać/, szczęki przód co 45- 55000km., tył po 80000km.Żarówki z tabl. rozdz. po 100000km. / lepiej wymienić wszystkie, koszt żarówek to pryszcz, zdemontowanie obudowy to już wydatek/. I NA...
~W1983
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
W moim egzemplarzu niedomaga pare elektrycznych gażetów, np przepalająca się żarówka podświetlająca panel klimy, elektryczne ogrzewanie fotela, elektrycznie składane lusterka które randomowo potrafią czasami się złożyc przy odpalaniu auta (można je na szczęście ręcznie przywrócić do normalnego położenia). Nic co by było zaskoczeniem w 20-letnim samochodzie.
~+++
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Dużo ludzi narzeka ale Ja mam odmienne zdanie. Praktycznie samochód bezawaryjny. Silnik 375 tys km na liczniku ( sprowadzony ) tylko wymian cewki zapłonowej i świec, skrzynia biegów robione tylko widełki, sprzęgło i wysprzęglik. Po nad to naprawa progów z przodu. Praktycznie zero rdzy ( garażowany pod chmurką ). Czego chcieć więcej ?
~Sławek, backup@interia.pl- pytania piszcie
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
zimą stuka przednie zawieszenie - latem nie, fabryczne radio i głośniki wyleciały w tydzień po zakupie auta, przednie żarówki - przez 2 lata chyba z 10, środek skrzypi, fotel kierowcy - rozpadł się, czuć siarkowodór z akomulatora, ograniczniki w drzwiach - wszystkie 4, dziwne dzwięki klimatyzacji, pisać dalej ?, wiele niespodzianek...
~Greg jgma.krysiaki@neostrada.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
skrzypienie plastików - chyba, że ktoś lubi świerszcze w aucie; delikatne szyby - łatwo je porysować np. wycieraczkami ze stwardniałą od zimna gumą; problem z precyzyjnym wyważeniem oryginalnych alusów (m.in. brak otworu przelotowego w feldze) objawia się nawracającymi problemami z lekkim drżeniem kierownicy. Stuki z podwozia.
~bartek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
miałem przedtem fiata eksploatowałem go przez 6 lat był bezawaryjny natomiast z picasso byłem w pierwszym roku 10 razy w serwisie szok: wyświetlacz, silnik krokowy przepustnicy, lusterko, fotel, wachacz itd. na szczęście na gwarancji teraz jak na razie od pólroku jest bez zarzutów, skrzypienie
~teikoi@pro.onet.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Przez 9 lat eksploatacji wykonałem następujące naprawy: - zamek bagażnika (pewnie na myjni zalali) - czujnik ABS w przednim kole (od nowości był problem) - wahacze przód (dwa razy) - termostat - uszczelka pokrywy zaworów - łożyska kół z przodu - olej trzeba często dolewać
~Marek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Po wymianie bezpiecznika przestało działać radio, okazało się, że komputer je wyłączył. To drobiazg, ale wymagał wizyty w salonie... Peugota, gdzie bezpłatnie włączono radio przez panel diagnostyczny. W serwisie Citroena zaśpiewali sobie na "dzień dobry" 100 zł.
~r.maj@netel.com.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Usterki drobne: wymiana modułu poduszki bocznej, nie działają dodatkowe funkcje RDS w radiu jak np. informacje dla kierowców, wiadomości itp. Na pocieszenie podam, że przez cały okres użytkowania auta nie wymieniłem nawet jednej żarówki, kontrolki, bezpiecznika itp.