Lista ocen Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 (86) - Ergonomia

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fidiwrc@o2.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Dużo praktycznych schowków, obsługa łatwa i po krótkim okresie użytkowania wszystko robimy intuicyjnie, minusem jest dla mnie umieszczenie włącznika świateł awaryjnych nad nawiewami (gdy chcę podziękować za ustąpienie pierwszeństwa muszę się wychylać i odrywać plecy od oparcia) Minusem jest także brak obrotomierza !! W aucie za prawie 60 tys.zł (w salonie) powinna to byc normalka.Rozumiem jak by to była jakaś miejska taczka ale nie w...
~Bartek
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jedyne, co powinno wyglądać inaczej, to wgłębienia na górze przedniej konsoli (pod szybą). Mają nieregularny kształt i są zbyt płytkie, przez co wszystko, co się tam położy, przy ostrzejszym zakręcie wylatuje i przenosi się na druga stronę samochodu. No i ten nieszczęsny wyświetlacz - przy dużym nasłonecznieniu rzeczywiście mało widać. Poza tym rewelacja. Szczególnie system mocowania foteli. Wszystkie manipulacje można wykonać jedną reką (no,...
~Citropikus
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
1 - nonsensownie umieszczone przyciski elektrycznego sterowania tylnymi szybami oraz regulatora oświetlenia zestawu wskaźników - bez pochylenia głowy w kierunku widoku na nogi nie można ich odnaleźć - wyklucza to możliwość używania ich w czasie prowadzenia samochodu. 2 - brak obrotomierza (nie występuje taka opcja) 3 - automat sterowania wycieraczkami ma dziwnie zaprogramowane cykle pracy - wolałbym regulator tradycyjny
~Radzio
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Największy bajer to liczniki (raczej elektroniczne wyświetlacze ) na środku. Mi to się podba i spełnia swoje zadanie. Minus: cała rodzina widzi ile śię jedzie na godzinę. Zielone podświatlenie miłe dla oka, wszystko pod ręką i niesamowaita ilość schowków + duuuuuży bagażnik, a jak się złoży siedzenia to wychodzi nam dostawczy.Czego chciać więcej?
~bmpmp
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Duże kieszenie boczne i nic pozatym. Schwek na drobne w desce jest tak mały, że jak wrz uciłem 20 gr 3 lata temy to dotej pory nie mogę wyciągnąć. Szuflada do siedzeniem pasażera jest bez sensu, gdyż żeby ją wyjąć trzeba ściągnąć dywanik to samo dotyczy schowków w podłodze z tyłu. Pozytyw brak tunelu środkowego.
~Andrzej
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Żona narzeka na źle wyprofilowane fotele. Faktycznie, po 6 godzinach za kierownicą (czyli trasa W-wa-Zakopane) d... zaczyna boleć. Za krótkie siedziska foteli, słabe podparcie ud. To niestety problem we wszystkich minivanach, które mają wysokie, ale krótkie fotele.
~seco
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
z tyłu jest dobrze , ale nie są to siedzenia limuzyny. denerwuje brak regulacji kierownicy w poziomie. koszmarny odblask deski rozdzielczej w przedniej szybie. niewystarczające podświetenie ,,zegarów,, przy właczonych światłach mijania (bez włączonych świateł w słoneczny dzień - też)
~Krawat
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Wszystko na swoim miejscu, wygodna wysoka pozycja za kierownicą, duże możiwości aranżacji wnętrza. Koło zapasowe w koszu pod podłogą - trzeba raz do roku prewencyjnie opuścić i nasmarować mechanizm - inaczej czeka nas gehenna przy próbie zmiany koła.
~forfiter4
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Ergonomia - super ! Wszystko ładnie ułożone, pod ręką. Szczególnie podoba mi się miejsce wajchy od zmiany biegów :D . Dużo schowków, wielki bagażnik... Tylko guziczek od awaryjnego gdzieś tam się pod licznikiem chowa ;). Nie ma też obrotomierza.
~teikoi@pro.onet.pl
Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jest bardzo, bardzo dobrze. Wszystko na swoim miejscu. Trzeba się przyzwyczaić, że trąbka jest z boku, ale to nie przeszkadza. Masa przydatnych udoskonaleń. Jak jeszcze radio w kierownicy (co tak naprawdę nie robi różnicy, bo radio w zasięgu dłoni.