Lista ocen Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 (96) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zadowolony wlasciciel
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
pali duzo w miescie przy krotkich przebiegach. moje trasy w miescie wynosza ok 5 km i wysiadam z auta. przy takich krotkich przelotach auto pali ok 10 litrow. w trasie przy bardzo spokojnej jezdzie mozna zrobic przeszlo 1000km na zbiorniku. przy jezdzie ok 120 - 130 km/h 4 osoby na pokladzie i troche bagazu spalanie ok 6.4l ASO zalezy jakie. ja jezdze do aso oddalonego o 70km bo tam pozwalaja mi stac przy aucie kiedy robia przeglad i pozwolili...
~rafi
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
w mieście pali ok 7l, w trasie ok 5l, zrobilem nim 8tyś km (jeżdże nim od przebiegu 74 tyś km), do tej pory musialem wymienić z przodu tarcze i klocki (zobaczyłem w książce że średnio co 40tyś km się wymienia). Przy przeglądzie (serwis) po 80tyś okazało się, że trzeba wymienić łożysko półosi napędowej - z robocizną i materiałami 250 zł. Ja nie narzekam bo wiadomo, że nie ma nie psujących się samochodów. Zawsze co jakiś czas trzeba coś tam...
~expedit54@gmail.com
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Cena zakupu w stosunku do tego co oferuje jest bardzo dobra. Ceny napraw i części na średnim poziomie.Duże wsparcie na pewno ze strony członków klubu Citroena którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Spalanie jak na minivana ok. W trasie najlepszy wynik to 5,2l (bez oszczędzania) w mieście pali 6,5l (normalne warunki w Warszawie) do 8l (zima 2009-2010 w Warszawie i jazda ciągle w śniegu i błocie pośniegowym)
~tomstonj
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Średnie zużycie paliwa to ok. 6,5 - 7l/100km (80% miasto, reszta trasa). Najniższe spalanie na trasie przy prędkości od 90 do 100km/h wyniosło 4,8l/100km (średnio trasa to ok. 5,2l/100km). Części zamienne dostępne \"od ręki\" w naprawdę rozsądnych cenach. W moim przypadku brak niespodziewanych awarii, wymiana tylko elementów typowo eksploatacyjnych (filtry, elementy układu hamulcowego itp.)
~ktosik
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
oczywiscie ASO drogie (ale jak każde ASO każdej marki). Ponadto poza ASO części w normalnych cenach można dostać. W mieście pali ok 8l na trasie ok 5l. Można oczywiście spalić dużo więcej ale można tez dużo mniej (wolno ruszając, bez zbytniego przyspieszania i gwałtownego przyspieszania można spokojnie i poniżej 4 litrów na trasie zrobić - pytanie tylko po co? czasami frajda z jazdy jest ważniejsza:-)
~PStryk
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
pełne obciążenie, trzy osoby i spokojna jazda 100 -130 daje 5,5 litra. Sprawdzone na trasie 6kkm ciurkiem. Tankowanie co 800 miasto (duże:) lub ponad 1000 na spokojnej trasie (co lubię najbardziej :) Absolutnie unikam autoryzowanych serwisów. Szkoda kasy na nieuków i darmozjadów (przy okazji pozdrawiam złodziei z Ford Polska).
~Kris
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Spalanie w warszawskich korkach podczas dojazdów do pracy i powrótów do domu na poziomie 6,1 - 6,2 jest dla mnie super wynikiem, spodziewałem się o 1 litr większego. Do tego jazda z klimatronikiem ustawionym na AUTO. Zasięg 930 km w mieście mnie zaskoczył, zobaczymy jak będzie w trasie.
~Bartek
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Zużycie paliwa jak na tak duże gabarytowo i ciężkie auto jest bardzo dobre. Jednak gwałtownie rośnie wraz z zamontowanie na dachu relingów i umieszczeniu na nich boxa, czy rowerów. Ceny zamienników produkowane przez firmy dostarczające oryginale części są do przyjęcia, a nawet można się miło zdziwić.
~xsara
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Co do spalania dałbym 5 gwiazdek - po prostu chce się jeździć (miałem do tej pory benzyniaka), na baku 1000 km osiągnąć można bez problemu. Spalanie miasto ok 6,5l, trasa 5,5l. Ceny przeglądów- wysokie, napraw w zasadzie nie miałem, wszystkie koszty można znacznie zredukować omijając ASO.
~mar456
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Auto pali niewiele, w tej wersji silnikowej nie filtra FAP, koła dwumasowego - co wyklucza kosztowne naprawy. Wymiana rozrządu (części) kosztuje 250pln (pasek, pompa, napinacze). Części nie są drogie - bardzo dużo części pasuje od berlingo i partnera.