Lista ocen Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 (89) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rolo rolo@pertus.com.pl
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Klimatyzacja mało wydajna. Jezdziłem na "auto" i stopiła mi się kostka w stacyjce (zablokowało kluczyk, przestał działać nawiew, ogrzewanie tylnej szyby i klima) citroem zaproponował zakup nowej stacyjki - 600 zł + kluczyk (bo pewnie stary już wyrobiony i jak nie będzie pasował to oni nie odpowiadają) 350 zł. Puknąłem się w głowę. Znajomy elektryk wymienił kostkę za 60 zł i działa, jadnak taką kostkę można wydłubać tylko z innej stacyjki...
~Olaf Makiewicz olaf@makpol.com.pl
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
ZALETY: efektywne chłodzenie powietrza i przyjazne sterowanie układem (elektroniczne) WADY: niewydajny i nieprecyzyjne układ Wygodny w obsłudze elektroniczny sterownik układu wentylacyjno-klimatyzacyjnego nijak się ma do źle pracującego tegoż układu. Bardzo nieprecyzyjna praca, użytkownik nie ma możliwości włączyć nadmuchu tylko w zarządanym kierunku ponieważ układ jest "dziurawy" i zawsze gubi strumnień powietrza, który w znacznej ilości...
~PStryk
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
niestety w zimie trzeba czekać na rozmrożenie przedniej szyby korzystając z guzika odmrażania. Dołożenie elektrycznej nagrzewnicy dskonale poprawiłoby komfort przy długo nagrzewajacym się dieslu. Klimatyzacja chłodzi nawet w gorące dni, polecam klimatronic, zwalnia z myślenia ,ma nawet zaszytą minimalną inteligencję zwiększającą ekonomiczność w zalezności od temperatury na zewnątrz. Jest nadmuch na nogi dla pasażerów z tyłu, szczególnie w...
~Biker
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Ogrzewanie do kitu, w kabinie robi się ciepło po przejechaniu 15km, ale jest to chyba problem wszystkich "francuzów" u nich zimy są łagodniejsze więc nie znają problemu (miałem wcześniej megankę i było to samo). Z klimą też miałem problemy rozszczelniła się na wczasach w hiszpanii i jeździliśmy z otwartymi oknami - tragedia. Gdy działa jest niezła.
~ktosik
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
jak dla mnie działa wręcz rewelacyjnie - może to wynika z faktu, że przesiadłem się z auta niższego klasą ale nagrzewa sie bardzo szybko jak na tej wielkości auto. Nawiewy na przednią szybe są genijalne a klimatronik niezastąpiony (dodatkowo klimatyzowany schowek:-)
~scaffipl@onet.eu
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
na poczatku po włączeniu dmuchawy smierdziało jak z murzynskiej chaty ale zlokalizowałem filtr kabinowy raczej cos co kiedys nim było wymieniłem i jest ok auto grzeje szyby nieparują dmuchawa pracuje na znoSnym poziomie głośnośći mi sie podoba +
~Bartek
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Auto szybko (jak na diesla) dogrzewa się zimą. Latem układ automatycznej klimatyzacji też doskonale się sprawdza. Szybko działające podgrzewanie szyby i lusterek i odszranianie zaparowanych szyb. Mały minusik za głośną pracę całości układu.
~Mariusz
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Tutaj pełne zaskoczenie kimatronic w lato daje sobie spokojnie rade nawet z tyłu rodzina nie narzeka (2 razy w Chorwacji) w zimę trochę potrzebuje czasu na rozgrzanie ale to w końcu diesel i te 10 km wcale nie jest źle.
~expedit54@gmail.com
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Klima latem chłodzi a ogrzewanie zimą grzeje. Nie odczuwam problemów z parowaniem szyb czy innymi przypadłościami. Doskonały dostęp do filtra przeciwpyłkowego dzięki czemu mogę go wymienić w każdej chwili sam.
~Polak
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Klimatyzacja automatyczna spisuje się świetnie. Od 18 stopni w górę ogrzewa, a od 18 w dół chłodzi. Moim zdaniem mogła ona by być wzorem dla Volkswagenowskiego Climatronica, bo tamtego nigdy bym nie kupił.