Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

kaka, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Auto mam 4lata (od nowości). Do tej pory nie miałem żadnych poważnych usterek poza trzeszcząca półka przednia (po zakupie) teraz jest bez problemów - cicho. Chyba w 2-gim roku kontrolka AirBag cały czas świeciła. Jest to "wada fabryczna" wystarczyło rozłączyć i ponownie złączyć łączówki pod siedzeniami kierowcy i pasażera - słaby kontakt. I to wszystkie usterki. Teraz po 65tyś. wymieniłem klocki (były jeszcze do jeżdżenia). Bardzo dobre, pewne trzymanie drogi przy dużych prędkościach. Pokonywałem zakręty z prędkością 160/h nie odczuwając żadnych przechyłów. Silnik 1.4 (benz) słaby. Do wyprzedzania nim przy 100/h trzeba dobrze się przygotować. Słaba widoczność do tyłu przy parkowaniu. Zużycie paliwa: poza miastem: 6,8l w mieście 7,5l. Obecnie mam przejechane 37tyś. na gazie (założona instalacja - sekwencyjny wtrysk). Nie ma różnicy gaz czy benzyna. Szybkie przełączanie na gaz. Nie ma problemów z silnikiem, no i ta cena gazu!!! Podsumowując. Następny samochód chciałbym aby tak się spisywał jak ten. Do tej pory jeździłem VW Polo, Renault 19., Xsara jest bezkonkurencyjna.
Citroen Xsara I Hatchback